Darmowa dostawado punktu od 130,00 zł
Infolinia: 17 777 01 40poniedziałek - piątek: 8:00 - 16:00
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Frenchpress

( ilość produktów: 34 )

Widok:
Produkty
Smaki

Kawa MK Fresh do Frenchpressu

Zaparzacze Frenchpress, znane również jako prasa francuska, to popularne urządzenie do parzenia kawy, cenione za prostotę użycia oraz zdolność do wydobycia pełni smaku z kawy. Składa się z naczynia i tłoka z filtrem, który po zaparzeniu kawy oddziela mieloną kawę od naparu. Metoda ta pozwala na pełną ekstrakcję smaku i olejków z kawy, co skutkuje bogatym i intensywnym naparem.

Kawy ziarniste MK Fresh do frenchpressu

Wybór odpowiedniej kawy ziarnistej MK Fresh do frenchpressu ma kluczowe znaczenie, ponieważ każdy szuka w kawie czegoś innego. Jednak równie ważny jest stopień palenia, a potem odpowiednie zmielenie ziaren.

Kawy ziarniste MK Fresh zostały wypalone w średnim stopniu, co gwarantuje optymalny smak i aromat przygotowanego naparu. Pamiętaj jednak, że jakość zmielonej kawy ma bezpośredni wpływ na smak i jakość naparu, dlatego warto poświęcić czas na prawidłowe zmielenie ziaren przed użyciem zaparzacza. Kawę najlepiej zmielić w żarnowym młynku do kawy. Dla tej metody parzenia najlepiej sprawdza się grubo mielona kawa, co zapewnia optymalną ekstrakcję smaków i aromatów, unikając jednocześnie przelewania się drobnych cząstek przez sitko. Grubo zmielona kawa wymaga dłuższego czasu parzenia w French Pressie. Zazwyczaj zalecany czas to około 4 minut, ale można go dostosować do indywidualnych preferencji smakowych.

Jaka kawa do frenchpressu?

Oferowane przez nas kawy są specjalnie selekcjonowane i palone z myślą o zastosowaniu również w metodzie frenchpress. W naszym sklepie znajdziesz kawy ziarniste o różnorodnym profilu smakowym, od delikatnych, po intensywne i pełne. Dzięki temu każdy miłośnik kawy znajdzie coś dla siebie. Starannie dobrane i palone ziarna, idealne do tej metody parzenia, gwarantują bogaty smak i głębię aromatu przy każdym zaparzeniu. Kawy ziarniste MK Fresh to idealny wybór dla tych, którzy cenią sobie bogactwo smaku i łatwość przygotowania kawy. Zasmakuj w jednorodnych arabikach, 100% wysokiej jakości arabikach Single Origin z różnych regionów świata - z Brazylii, Indii czy Meksyku lub wybierz blendy idealnie skomponowane o wyrazistym smaku.

pixel