0

Świeżo palona kawa ziarnista MK Fresh India Plantation 3x1kg

PLN 240.27
Wysyłamy w 48h

Zestaw kaw ziarnistych MK Fresh India Plantation 3x1kg

Gatunek: 100% Arabika.

Poziom intensywności: intensywna

Profil smakowy: Wyrazista indyjska arabika o bogatym bukiecie korzennych i owocowych nut, charakterystycznych dla kaw z tego regionu. Minimalna kwasowość, delikatna goryczka i pełne body pozwalają w pełni delektować się egzotyczną kompozycją smaków i aromatów pieprzu oraz szlachetnego drewna.

Zawartość zestawu
  • India Plantation 1kg Ziarno
  • India Plantation 1kg Ziarno
  • India Plantation 1kg Ziarno
Opis
India Plantation

India Plantation - kawa ziarnista 1 kg

India Plantation nie bez powodu cieszy się ogromną popularnością i uznaniem, czego zwieńczeniem jest określenie jej mianem jednej z najlepszych indyjskich kaw. To typowa kompozycja, która zawdzięcza swój aromat geograficznemu położeniu indyjskich plantacji, gdzie dojrzewają ziarna stosowane do stworzenia wybornej kawy indyjskiej. Owocowy aromat w połączeniu z wyrazistą korzenną nutą smakową nabiera wyjątkowej łagodności dzięki minimalnej kwasowości i pełnemu body. Wyczuwalny zapach pieprzu w towarzystwie nuty papai i szlachetnego drewna dodatkowo zwiększa doznania, zapewniając tym samym świetnie zbalansowaną kompozycję smaków dla każdego podniebienia.

India Plantation

Świeżo palona kawa indyjska - universum unikalnych smaków

Zjawiskowość indyjskich plantacji opiera się na bogactwie różnorodnych odmian owoców i przypraw, takich jak pomarańcze, banany, wanilia, czy kardamon. Rośliny te wzrastają w całkowitej symbiozie i harmonii pośród drzewek kawowych, tworzących wspólnie z unikalnym otoczeniem niepowtarzalny i typowy dla tego regionu ekosystem. Są to także drzewa kilkudziesięciu odmiennych gatunków, które zapewniają kawowcom odpowiednie zacienienie, minimalizują erozję gleby, przyczyniają się do wzbogacenia jej o niezbędne wartości odżywcze, minerały i stanowią nieodpartą ochronę drzewek kawowych przed ewentualnymi wahaniami temperatur. „Baldachimy” drzew są zatem nieocenionym elementem tutejszej przyrody, charakterystycznym wyłącznie dla Indii i wspierającym bioróżnorodność tego kraju.

Świeżo palona kawa indyjska to ukoronowanie całego procesu jej produkcji, począwszy od dojrzewania ziaren na indyjskich plantacjach, skończywszy na ich obróbce, suszeniu i eksporcie do serca naszej Manufaktury, czyli palarni. Ziarna nasycone niebagatelnym melanżem aromatów i smaków różnorodnych przypraw i roślin wpływają na samą kawę, która charakteryzuje się niskim poziomem kwasowości, łagodnym posmakiem na podniebieniu i przyjemnymi dla zmysłu powonienia zapachami.

India Plantation

Kawa ziarnista 1 kg to produkt wysokogatunkowy, który powstaje ze starannie selekcjonowanych ziaren - muszą one pasować do ideału pod względem proporcji i koloru. Uprawa kawy indyjskiej ze wszystkich regionów pod wspólnym szyldem o nazwie „Plantation” cechuje się unikalnymi właściwościami, które dodatkowo wzmacnia odpowiednia technika obróbki, tzw. metoda mokra.

India Plantation

Kawa z indyjskich plantacji - pełna historii i tradycji

Zdecydowana większość osób kojarzy Indie wyłącznie z licznymi odmianami herbaty. Czas to zmienić! Indie niepodważalnie zajmują się też eksportem kawy na dużą skalę już od ponad 150 lat, a początku tej historii należy dopatrywać się w czasach brytyjskiej kolonizacji, kiedy to obywatele Anglii sprowadzili na indyjskie ziemie pierwsze sadzonki kawowca i stworzyli z nich górskie plantacje w południowej części kraju. Świeżo palona kawa indyjska jest zatem nieodzownym efektem pracy tamtejszych producentów, którzy pod względem wielkości produkcji plasują się na piątym miejscu na świecie, zaraz po Brazylii, Kolumbii, Meksyku i Etiopii.

Historyczne początki kawy w Indiach sięgają jednak jeszcze dalej, bo aż do około 400 lat przed brytyjską kolonizacją. Wedle pewnej znanej w tym kraju legendy jeden z muzułmańskich pielgrzymów o imieniu Baba Budan w drodze z pielgrzymki do Ziemi Świętej zabrał ze sobą siedem surowych nasion kawowca, które następnie posadził w okolicy jaskiń Chikmahlur w regionie Karnataka, w południowej części Indii. W taki sposób surowo strzeżona przez Arabów roślina kawowca stała się początkiem uprawy ziaren, a sam region Karnataka został uznany za pierwszy historyczny region Indii, w którym rozkwitła uprawa indyjskiej kawy.

Zarówno Karnaka, jak i stan Kerala i Tamil Nadu noszą miano najstarszych regionów upraw kawy, które obecnie zajmują się aż 92% produkcji kawy w całym kraju. Kawa ziarnista 1 kg dostępna w naszej ofercie jest zatem efektem pracy przekładającej się wyraźnie na poprawę i rozwój gospodarki kraju oraz gwarantującej zatrudnienie uboższym warstwom społeczeństwa mieszkającym na tym terenie. Mowa tutaj również o takich obszarach jak Orissa, Andhara Pradesh, czy Maharastra.

W każdym regionie panuje specyficzny, charakterystyczny dla danego terenu mikroklimat, dlatego w Indiach uprawia się zarówno wysokiej jakości ziarna Arabiki, w tym India Plantation, jak i również mniej cenione odmiany, jak Robusta, które charakteryzują się jednak znacznie większą odpornością na wilgotny i gorący klimat Indii.

Opinie potwierdzone zamówieniem

Brak opinii

Dodaj opinię
Ocena *
*
*
Opublikowane zostaną tylko opinie potwierdzone zamówieniem