Porównaj smaki: (/)
Infolinia: 61 816 69 42 czynna pn-pt: 8-16

Brazil Mogiana

BESTSELLER
Waga kawy
Wybierz rodzaj kawy
Cena:
19,99 zł

79,96 zł / kg

Sztuk:
Wysyłamy w 24h
Klasyczna, brazylijska kawa, która urzeka równowagą smakową, delikatnością i słodyczą. Ziarna pochodzące z regionu Mogiana wyróżnia brak goryczki, niska kwasowość i wyjątkowy czekoladowo-orzechowy aromat.
Profil aromatyczny
Intensywność 2,5
Kwasowość 1,5
Prosto z Manufaktury
bezpośrednio do Ciebie
Bezpłatna dostawa
od 50 zł
Wysyłamy
w 48h
Map
Region
Mogiana
Wysokość upraw
800-1200 m n.p.m.
Metoda obróbki
sucha
Stopień palenia
średni (medium)
Rekomendowany sposób parzenia
i
Opis
Brazil Mogiana

Brazil Mogiana

to kawa, która urzeka niezwykłą równowagą smakową i delikatnością. Bariści nazywają ją kawą „klasyczną”, która nadaje się do picia o każdej porze dnia. Jej nazwa związana jest z regionem kawowym Mogiana położonym wzdłuż granicy stanu São Paulo i wysuniętego na południe stanu Minas Gerais.

Dzięki warunkom klimatycznym panującym w regionie Mogiana, otrzymujemy kawę łagodną o niskiej kwaskowości, niemal pozbawioną goryczki, słodką w smaku, z wyraźnie wyczuwalnymi orzechowymi, czekoladowymi i miodowymi nutami.

Brazil Mogiana

Kawa brazylijska

W Brazylii są trzy główne obszary uprawy kawy: Mogiana, Sul Minas oraz Cerrado. Wspólną cechą tych regionów jest umiarkowany klimat, który przyczynia się do utrzymania regularnych temperatur w ciągu całego roku – idealnych do uprawy zarówno Arabiki jak i Robusty.

Tutejsze Arabiki są łagodne w smaku, lekko słodkie, co w znacznej mierze spowodowane jest naturalną metodą wydobywania ziaren z owoców kawowców – tak zwaną metodą suchą, polegającą na suszeniu ziaren wraz z miąższem na wolnym powietrzu przez około 4 tygodnie.

Brazil Mogiana

Brazylia - kawowy gigant

Brazylia jest największym producentem kawy na świecie i odpowiada za ok. 30% światowych zbiorów. Co ciekawe kawowiec nie jest naturalnym elementem flory tego kraju. Historia jego uprawy zaczyna się dopiero w połowie XVIII wieku, kiedy oficer Francisco de Pahletta przemycił z Gujany Francuskiej sadzonki kawowca i założył w południowej Brazylii pierwsze plantacje.

Dla Brazylijczyków kawa to nie tylko napój, to cała kultura uprawy drzewek kawowych, zbioru owoców, ich suszenia, a następnie zaparzania i picia.

Napój ten związany jest z ich sposobem życia, żywiołowością, czerpaniem radości z każdej chwili. Piją oni najczęściej kawę zbliżoną do espresso, bardzo mocną i słodką. Kawa związana jest również z rozwojem gospodarki i infrastruktury Brazylii. Pierwsze linie kolejowe służyły do komunikacji i obsługi poszczególnych plantacji.

Co ciekawe nazwa kawowego regionu - Mogiana - związana jest z nazwą spółki, która wybudowała linie kolejową przebiegającą przez ten obszar.

Brazil Mogiana
Opinie
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. ...
  7. 13

1-10 z 121

Ola
Piękny zapach świeżo mielonej kawy, łagodna, smaczna z kawiarki, dla mnie, koniecznie z mlekiem.
KasiaSz
Kupuję od dłuższego czasu - to moja ulubiona kawa, zrównoważony smak, dobra zarówno z mlekiem, jak i bez.
Wojtas
Polecam
Mania
Niestety dla mnie zupełnie nie trafiony zakup
Agnieszka
Kupiłam już zmieloną. Kawa smaczna, łagodna i niekwaśna. Stopień intensywności pozwala ją pić o każdej porze dnia, zarówno samą jak i z mlekiem. Jedynie co to w ogóle jak dla mnie niewyczuwalne nuty smakowe wskazane w opisie i na opakowaniu...
Karolina
Sugerowałam się opiniami zanim ją kupiłam i ... nie żałuję! Kawa aromatyczna, wyrazista, ale nie goryczkowata.
Świetnie smakuje czarna z ekspresu ciśnieniowego, ale po dolaniu mleka również ! Polecam niezdecydowanym.

Zamówiłam również Supreme Strength, ale Brazil Mogiana o wiele lepsza.
Anna
Zgadzam się z przedmówcami - kawa straciła na jakości. Najpierw pomyślałam, że może pomylili opakowania przy pakowaniu kawy... Szkoda, że kolejny raz można się przekonać, że jak już coś wyrobi sobie markę i zyska klientów, zaczyna się psuć...
Menusia
Niestety od pewnego czasu ja też czuję pogorszenie Mogiany. A to była nasza ulubiona. Może uda się wrócić do poprzedniej jakości, jeśli nie będę szukać dalej tak idealnego smaku jak kiedyś w Mogianie.
Małgorzata
Mam to samo wrażenie co Jarek, że Mogiana to już nie ta sama kawa i już nie smakuje jak kiedyś.
Mariusz
Bardzo delikatna w smaku, nie trzeba dosładzać (dla tych, którzy słodzą)- jako poranna z mlekiem doskonale stawia na nogi. Polecam!
Dodaj opinię