0

Brazil Mogiana 1kg ziarno

3 Ocena(y)
PLN 88.99
PLN 86.99 / kg
Wysyłamy w 48h

Brazil Mogiana to kawa, która zachwyca smakiem, delikatnością i słodyczą. Jej ziarna charakteryzują się niską kwasowością i brakiem goryczki, co w połączeniu z czekoladowo-orzechowymi nutami zapachowymi pozwala zachować wyjątkowy balans klasycznej brazylijskiej kawy.

Intensywność
2.5
Kwasowość
1.5
Region
Mogiana
Wysokość upraw
800-1200 m n.p.m.
Metoda obróbki
sucha
Stopień palenia
średni (medium)
Rekomendowany sposób parzenia
i
Opis
Brazil Mogiana

Brazil Mogiana - cudowny smak, intensywny aromat

Urzekający smak, który cechuje wyjątkowa delikatność, będzie świetną propozycją na filiżankę kawy o dowolnej porze dnia. Właśnie ze względu na wspomniane wyżej właściwości Brazil Mogiana cieszy się przydomkiem „klasycznej”, gdyż będzie wyśmienicie smakować zarówno do śniadania, w trakcie lunchu, jak i popołudniowego czasu spędzonego w gronie bliskich, czy znajomych. Świeżo palona kawa swoją nazwę zaczerpnęła od regionu umiejscowionego na granicy stanów São Paulo i Minas Gerais, w których znajdują się jej plantacje.

Warunki klimatyczne panujące we wspomnianym regionie sprawiają, że brazylijska kawa ziarnista cechuje się łagodnym smakiem o niskiej kwasowości, niewyczuwalnej goryczce i subtelnej słodyczy. Z kolei jej aromat to zdecydowanie nuty orzechowe, miodowe oraz czekoladowe.

Brazil Mogiana

Brazylijska kawa ziarnista - owoc najlepszych plantacji w kraju

Kawa ziarnista 1 kg to wynik rzetelnie wykonywanej pracy w obszarze niemalże stworzonym do uprawy kawowca. Mowa tutaj o trzech regionach, do których należy zaliczyć Mogianę, Sul Minas i Cerrado. Wszystkie wyróżnia umiarkowany klimat - temperatura o każdej porze roku ulega bardzo nieznacznym wahaniom. To z kolei sprawia, że panujące na tym terenie warunki są idealne do uprawy Arabiki i Robusty na tutejszych plantacjach.

Liczne Arabiki to niezwykle łagodne i delikatne odmiany o subtelnej, wyczuwalnej słodyczy. Efekt ten uzyskiwany jest dzięki tradycyjnej metodzie suchej, która opiera się na suszeniu ziaren razem z miąższem. Przebywają one na otwartym powietrzu przez około cztery tygodnie, czego efektem jest brazylijska kawa ziarnista o zrównoważonym smaku.

Często zwane „kawowymi wiśniami” ziarna odznaczają się również słodkim aromatem, co przekłada się na delikatny balans znany wśród miłośników kawy jako „okrągły”.

Brazil Mogiana

Brazylia - kawowy gigant na rynku

Aż 30% światowych zbiorów kawy pochodzi z Brazylii, okrzykniętej mianem kawowego giganta. Pierwszą osobą, która założyła plantację na południu tego kraju był oficer Francisco de Pahletta. Jego plantacja powstała w połowie XVIII wieku z przemyconych sadzonek kawowca pozyskanych z Gujany Francuskiej i została uznana za pierwszą w całej Brazylii.

Na przestrzeni stu lat Brazylia niebagatelnie szybko rozwinęła uprawę kawowców, których efekt w postaci ziaren na stałe wpisał się w codzienność i tradycję Brazylijczyków.

Kawa ziarnista 1 kg nie jest wyłącznie napojem dodającym energii. To również symbol brazylijskiego stylu życia, nieokiełznanej żywiołowości tutejszych mieszkańców, którzy sposoby uprawy, zbioru, suszenia, obróbki i zaparzania przekazują sobie z pokolenia na pokolenie jako nieodłączny element tradycji. Najczęściej w brazylijskich domach kawa serwowana jest w postaci mocnego słodzonego wywaru zbliżonego do espresso.

Kawa przyczyniła się ponadto do szeroko pojętego rozwoju gospodarki i infrastruktury. Spółka Mogiana, która zaczerpnęła swoją nazwę od nazwy regionu, stworzyła pierwsze linie kolejowe, co zapewniło lepszą komunikację i transport pomiędzy plantacjami znajdującymi się na tym obszarze.

Brazil Mogiana
Opinie potwierdzone zamówieniem
Strona:
1 - 3 z 3 Pokaż:
10
S.
Świetna
CAROLINA M
WSPANIAŁY SMAK. ZAPACH I AROMAT POLECAM NA PORANNĄ POBUDKĘ A TEN ZAPACH ZBIJA NA KOLANA :):):):0
Dorota
Kawa świetna, o każdej porze. Obsługa rewelacyjna.
Dodaj opinię
Ocena *
*
*
Opublikowane zostaną tylko opinie potwierdzone zamówieniem