0

Brazil Mogiana

181 Ocena(y)
Waga kawy
Wybierz rodzaj kawy
PLN 26.99
PLN 21.59
PLN 86.37 / kg
Wysyłamy w 48h
Klasyczna, brazylijska kawa, która urzeka równowagą smakową, delikatnością i słodyczą. Ziarna pochodzące z regionu Mogiana wyróżnia brak goryczki, niska kwasowość i wyjątkowy czekoladowo-orzechowy aromat.

Intensywność
2.5
Kwasowość
1.5
Region
Mogiana
Wysokość upraw
800-1200 m n.p.m.
Metoda obróbki
sucha
Stopień palenia
średni (medium)
Rekomendowany sposób parzenia
i
Opis
Brazil Mogiana

Brazil Mogiana - równowaga smaku i aromatu

Jest to brazylijska kawa ziarnista, której smak i delikatność zachowują nieskazitelny balans ceniony przez baristów i miłośników tego energetyzującego napoju. Nie bez powodu nazywana jest „klasyczną” - ze względu na swoje właściwości i harmonię doznań smakowych oraz aromatycznych idealnie nadaje się na filiżankę kawy o każdej porze dnia. Jej nazwa pochodzi natomiast od typowo kawowego regionu Mogiana, który znajduje się na granicy stanów São Paulo i nieco wysuniętego na południe stanu Minas Gerais.

Warunki klimatyczne panujące w tym regionie mają ogromny wpływ na ziarna, które po zaparzeniu zapewniają niesamowite doznania w postaci łagodnej kawy o niskiej kwasowości, niemalże niewyczuwalnej goryczce, z wyraźną nutą orzechów, czekolady i miodu.

Brazil Mogiana

Brazylijska kawa ziarnista - jej egzotyczne pochodzenie

Mogiana, Sul Minas i Cerrado - to trzy główne regiony Brazylii słynące z cenionych na całym świecie upraw kawy. Ich umiarkowany klimat i stabilna temperatura otoczenia o każdej porze roku sprawiają, że tereny te idealnie nadają się na uprawę ziaren Arabiki i Robusty.

Brazylijska kawa ziarnista pochodząca z tutejszych plantacji cechuje się łagodnym, słodkim smakiem, na który wpływ ma stosowana w tym regionie sucha metoda wydobywania ziaren z owoców kawowca. Opiera się ona na suszeniu ziaren wraz z miąższem. Cały proces odbywa się na otwartym terenie, w promieniach słońca przez około 4 tygodnie.

Świeżo palona kawa nabiera dzięki temu posmaku „kawowych wiśni”, który z powodu zachowanej równowagi jest przez znawców nazywany „okrągłym”.

Brazil Mogiana

Brazylia - kolebka kultury uprawy ziaren

Brazylia zajmuje pierwsze miejsce pośród państw zajmujących się produkcją kawy. Aż 30% światowych zbiorów tychże ziaren pochodzi właśnie z tego kraju, czego przyczyną jest niewątpliwe optymalny mikroklimat zapewniający świetne warunki dla rozwoju drzewek kawowca. Brazil Mogiana, a także inne uprawy kawowca, upatrują swój początek w połowie XVIII wieku, kiedy to jeden z oficerów zwany Francisco de Pahletta dokonał przemytu sadzonek kawowca z Gujany Francuskiej do południowych regionów Brazylii. Właśnie tam powstały pierwsze plantacje ziaren, które obecnie stanowią bazę tradycyjnego naparu wypijanego codziennie przez miliony ludzi na całym świecie.

W przeciągu stu lat Brazylia rozwinęła produkcję ziaren do tego stopnia, iż nie bez powodu okrzyknięto ją kawowym gigantem, który nie tylko słynie z licznych plantacji, lecz także z korzystania z ziaren w swojej codziennej rutynie, będącej tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Kawa ziarnista 250 g lub 1 kg powstaje z ziaren, które stanowią ważny element kulturowy Brazylijczyków. Do obyczajowości mieszkańców Brazylii należy zarówno proces zaparzania i picia kawy, jak i jej uprawa, zbiór oraz proces suszenia. Kawa ziarnista 250 g lub 1 kg jest zatem efektem kompleksowej pracy i wielopokoleniowego doświadczenia tutejszych obywateli.

Kawa jest napojem, który jednoznacznie kojarzy się z żywiołowym usposobieniem i radością, jaką Brazylijczycy czerpią z życia. To też napój stanowiący niebagatelną dźwignię brazylijskiej gospodarki i infrastruktury. Pierwsze linie kolejowe, które powstały w tym kraju, miały bowiem na celu zapewnienie komunikacji między poszczególnymi plantacjami.

Brazil Mogiana
Opinie
Marcin
Ekpres kolbowy, mocne mielenie i mamy kawę która mnie zaskoczyła! Mega pyszna. Brać śmiało!
S.
Świetna, można śmiało polecać.
Witold
Jak zwykle pyszna kawa, którą polecam każdemu.
Racibor
Cudowny smak, pyszna kawa i rewelacyjne latte...
Justyna
To mój smak, powoli się uzależniam
Roman
Nasza ulubiona kawa - dobra dla osób, które lubią kawę łagodną w smaku.
Michał
Taka jaką lubię
Elzbieta
Dobra kawa ale troszke rozczorowal mnnie dosc slaby aromat. Jednak jest delikatna i bardzo smaczna.
małgorzata
Kawa smaczna,w Latte,albo Capuccino wyraźny a zarazem delikatny smak.Kupię ponownie
Marta
Bardzo dobra kawa
Dodaj opinię
Ocena *
*
*