0

Świeżo palona kawa ziarnista MK Fresh Brazil Yellow Bourbon 3x1kg

PLN 295.77
Wysyłamy w 48h

WYPRZEDAŻ PARTII Z DATĄ PALENIA 22.02.2023 r.

Zestaw kaw ziarnistych MK Fresh Brazil Yellow Bourbon 3x1kg

Gatunek: 100% Arabika.

Poziom intensywności: średnio intensywna

Profil smakowy: Wielu ekspertów uważa ją za najlepszą brazylijską kawę. Jest ceniona za swoją ujmującą delikatność, bardzo niską kwasowość i naturalną słodycz. Aromat przywodzi na myśl zapach jaśminu, pomarańczy i kwitnącego drzewka kawowego. Brazil Yellow Bourbon to odmiana rzadka i pożądana przez amatorów kawy na całym świecie.

Zawartość zestawu
  • Brazil Yellow Bourbon 1kg ziarno
  • Brazil Yellow Bourbon 1kg ziarno
  • Brazil Yellow Bourbon 1kg ziarno
Opis
Brazil Yellow Bourbon

Brazylijska kawa ziarnista od dawna jest jedną z najbardziej cenionych kaw na świecie, ale wszystko to, co jest w niej najlepsze, znajdziesz w rzadkiej i pożądanej odmianie Yellow Bourbon. Jej naturalna słodycz wynika z wyjątkowo niskiej kwasowości oraz kremowej konsystencji, która rozpływa się w ustach. Świeżo palona kawa uwalnia niezwykłe aromaty kwiatowe, orzechowe, czekoladowe i wiśniowe z dodatkiem kardamonu, które nadają tej odmianie głębi i sprawiają, że jest jedyna w swoim rodzaju.

ODMIANA BOURBON

Kawa Brazil Yellow Bourbon swoją nazwę zawdzięcza wyjątkowemu pochodzeniu i historii upraw. Wywodzi się ona z czasów podbojów kolonialnych, czyli początku XVIII wieku, kiedy to Francuzi usiłowali zapoczątkować uprawę kawy na wyspie Bourbon na Oceanie Indyjskim. Owoce kawowca uległy tam mutacji, przez co zmieniły swój kolor z naturalnego czerwonego na niespotykany - żółty. Tę wyjątkową odmianę brazylijskiej Arabiki wyróżnia jednak nie tylko barwa.

Brazil Yellow Bourbon

Uprawa odmiany Bourbon jest bardziej wymagająca niż w przypadku innych rodzajów Arabiki. Jej żółte owoce są mniejsze i bardziej zwarte niż w odmianie Typica, ale też dają średnio o 20-30% więcej zbiorów. Krzewy rosną jednak tylko w trudno dostępnych miejscach, na stromych zboczach górskich regionu Minas Gerais. Ze względu na tamtejszą topografię i warunki klimatyczne, owoce odmiany Bourbon wymagają w przeważającej większości działań ręcznych - ziarnko po ziarnku.

Brazil Yellow Bourbon

Metoda obróbki kawy Yellow Bourbon także nadaje jej charakterystycznego smaku i aromatu. Pulped natural, bo tak nazywamy tę metodę, polega na pozbawieniu owoców skórki kawowej i suszeniu ich na słońcu. Dzięki temu naturalna słodycz nie ulatnia się, ale zostaje wchłonięta przez ziarna, które następnie uwalniają wyjątkowy aromat w Twojej filiżance.

Brazil Yellow Bourbon

KAWA Z JEDNEJ PLANTACJI

Nasza kawa ziarnista 1kg Yellow Bourbon uprawiana jest wyłącznie na jednej plantacji na świecie. Fazenda Rainha to jedna z najbardziej renomowanych farm kawowych, która od 1890 roku należy do rodziny Carvalo Dias i każdego roku zdobywa najwyżej cenione nagrody przyznawane za jakość ziaren. Plantacja zajmująca obszar 280 ha położona jest na wysokości od 1100 do 1500 m n.p.m., co zapewnia górski, ustabilizowany mikroklimat idealny do uprawy krzewów kawowca o wysokich wymaganiach. To właśnie miejsce uprawy sprawia, że kawa Yellow Bourbon to produkt z najwyższej półki.

Brazil Yellow Bourbon

Ze względu na to, że ta brazylijska kawa ziarnista uprawiana jest w tak wyjątkowych warunkach na jednej plantacji, jej ziarna są wysoce pożądane na całym świecie. Fazenda Rainha stworzyła w związku z tym unikatową technologię obróbki i przechowywania tej rzadkiej, żółtej odmiany Arabiki.

System Grain PRO pozwala na pakowanie ziaren w sposób przedłużający ich świeżość i intensywność aromatu. Przechowywane są one w specjalnie stworzonych, podwójnych workach, które wytwarzają wewnątrz środowisko najbardziej przyjazne kawie. Dzięki takiej technologii kawa ziarnista 1kg prosto z Brazylii może trafić do palarni i kawiarni na całym świecie z głębią smaku i aromatu.

Brazil Yellow Bourbon
Opinie potwierdzone zamówieniem

Brak opinii

Dodaj opinię
Ocena *
*
*
Opublikowane zostaną tylko opinie potwierdzone zamówieniem