0

Oliwa extra virgin Partida Real 500ml

PLN 47.90
PLN 103.90 / kg
Wysyłamy w 48h

Partida Real to coupage oliw jednoszczepowych: Arbequina i Picual, przy czym większość, bo ok. 95% to Picual i to pochodzący ze starannie wyselekcjonowanych owoców, czyli tych najdorodniejszych. Długo pracowano nad idealnymi proporcjami, dzięki którym otrzymano znakomity balans pomiędzy owocowością, pikanterią i goryczką. Efekt rewelacyjny!

Owocowość Picuala i zniewalający zapach Arbequiny dały znakomite połączenie. Pikanterii została odrobina – tyle ile trzeba. Bazą jest jednak owocowość oliwki. Na pierwszy plan wysuwa się zapach świeżo miażdżonej, zielonej rośliny, który przenosi nas na letnią łąkę. Potem pojawiają się kolejno smaki: owocowość oliwki i nuty pomidorowe, następnie świeżość mięty przeplatana z dojrzałym bananem, a wszystko to z lekko pikantnym niuansem pieprzowym.

- Smak: średnio intensywna, pikantna, o długim finiszu, wyczuwalny smak nut owocowych i pieprznych przypraw
- Zapach: intensywny, wyraźnie wyczuwalny zapach zielonych liści oliwek, zielonego banana, dojrzałych pomidorów i rukoli
- Kolor: złocisty z domieszką zieleni
- Kwasowość: 0,15% (bardzo niska)

Opis
Filiżanki Mk Cafe Fresh Cappuccino

Niebagatelnym atutem tej oliwy jest wyjątkowo niska kwasowość. Możemy ją otrzymać wyłącznie ze świeżych oliwek, nie do końca dojrzałych, które nie są uszkodzone i zostały przetworzone w krótkim czasie od zbioru.

Filiżanki Mk Cafe Fresh Cappuccino

Kompozycja ta została stworzona na konkurs Matio Solinas 2013, na którym zakwalifikowała się do grupy finalistów w kategorii: oliwa intensywnie owocowa. Wyróżnienie na tym konkursie jest niezwykle wartościowe.

Filiżanki Mk Cafe Fresh Cappuccino

Mario Solinas to najważniejszy konkurs w branży oliwnej ponieważ jest organizowany przez International Olive Oil Council, a więc najważniejszą instytucję, która reguluje przepisy dla przemysłu oliwnego na całym świecie.

Filiżanki Mk Cafe Fresh Cappuccino

Spośród 109 oliw zgłoszonych na konkurs Partita okazała się jedną z najlepszych. Profesjonalni testerzy „Panel de Cata” oceniali nie tylko walory organoleptyczne, ale i właściwości fizyko-chemiczne, które potwierdzają wysoką jakość produktu.

Opinie

Brak opinii

Dodaj opinię
Ocena *
*
*