0

Oliwa extra virgin Arbequina 500ml

4 Ocena(y)
PLN 46.90
PLN 101.74 / kg
Wysyłamy w 48h

Arbequina to najłagodniejsza z oliw młyna Casas de Hualdo. Można w niej znaleźć nuty aromatyczne świeżych gałązek pomidora, zielonych karczochów, orzechów, migdałów, bananów i dojrzałych jabłek. Jednak to, czym zniewala, to bardzo intensywny zapach świeżo skoszonej trawy! Zaskakujący, pobudzający zmysły i świadczący o tym, że oliwa została wyciśnięta ze świeżego owocu.

Oliwa zachwyca bursztynowym kolorem, gęstą konsystencją i zapachem przenoszącym w słoneczne rejony Katalonii. Jest lekka, pachnąca i słodkawa – przez to bardzo uniwersalna. Walory smakowo-zapachowe powodują, że skropiona nią bagietka nabiera królewskiego wykończenia. Znakomicie komponuje się z warzywami pod każdą postacią, grillowaną rybą i serami. Doskonała jest również jako baza do sosów vinegrette, pesto oraz wszelkiego rodzaju past.  

Najlepiej serwować ją w towarzystwie białego wina.

- Smak: owocowy
- Zapach bardzo intensywny z wyczuwalnym aromatem świeżo skoszonej trawy, gałązek pomidora, zielonych karczochów, orzechów, suszonych migdałów, bananów, dojrzałych jabłek
- Kolor: bursztynowy
- Kwasowość: 0,14% (bardzo niska)
- Termin przydatności do spożycia: 09/2021

Opis
Filiżanki Mk Cafe Fresh Cappuccino

Historycznie Arbequina to królowa oliwek z Katalonii – krainy z basenu Morza Śródziemnego, gdzie panuje klimat umiarkowanie wilgotny. Odmiana ta uprawiana jest od ponad tysiąca lat. Owoce Arbequiny są niewielkie, owalne i brązowe. Mają wyśmienity, łagodny i lekko pikantny smak.

Drzewa odmiany Arbequina rodzą bardzo dużą ilość oliwek o stosunkowo wysokiej zawartości oleju: 20,5%. Właśnie ze względu na dużą zawartość oleju, piękny zapach i łagodny smak, odmiana ta zyskała bardzo dużą popularność. Uprawia się ją w całej Hiszpanii. Również na zboczach gaju oliwnego Casas de Hualdo w okolicy Toledo przyjęła się doskonale i rodzi pyszne owoce.

Filiżanki Mk Cafe Fresh Cappuccino

Oliwy z tej odmiany są łagodne na tyle, na ile łagodna może być dobrej jakości oliwa i pachnące, przez co bardzo uniwersalne. W Polsce cieszą się ogromną popularnością, bo zapach urzeka, a łagodność zachęca – szczególnie konsumentów stroniących od bardzo pikantnych smaków oliwy.

Filiżanki Mk Cafe Fresh Cappuccino

Uwaga jednak - słowo łagodna jest tutaj względne. Owoce oliwki są cierpkie i gorzkawe, zatem dobra oliwa nie może być zupełnie łagodna – jak na przykład olej słonecznikowy. Dla wcześnie zbieranych oliwek, a więc tych najlepszych, charakterystyczny jest pikantno-pieprzny posmak. Dobra oliwa charakteryzuje się również dużą ilością polifenoli (antyutleniaczy), to one dają efekt drapania w gardle. Jeśli zatem oliwa jest bardzo łagodna, to brak w niej dobroci z owoców oliwki, której tak łakniemy.

Opinie
Strona:
1 - 4 z 4 Pokaż:
10
Teresa
Jeśli szukasz dobrej oliwy i nie wiesz co kupić, to ta oliwa będzie strzałem w dziesiątkę!. Wspaniała! Najlepsza, jaką jadłam. Kupuję zawsze dwie butelki i tylko cena mi się nie podoba. Kupuję też inne oliwy, jednak zawsze wracam do tej, bo nic lepszego nie jadłam. Spróbujcie, zakochacie się w tej oliwie.
Joanna
Pyszna oliwa, pasuje do sałat, warzyw i do pieczywa - polecam:)
Wojciech
Jest to najlepsza oliwa jaka jest dostępna w Hiszpanii. Ilekroć tam jestem, zawsze kupuję hurtową ilośc do domu. Ta odmiana jest wprost rewelacyjna!
Magdalena
Bardzo smaczna!
Dodaj opinię
Ocena *
*
*