Porównaj smaki: (/)
Infolinia: 61 816 69 42 czynna pn-pt: 8-16

Zestaw kaw ziarnistych origins 5x100g

BESTSELLER
Cena:
52,78 zł

105,56 zł / kg

Sztuk:
Wysyłamy w 48h

Zestaw pięciu kaw jednorodnych (origin) pochodzących z najpopularniejszych regionów kawowych na świecie. Umożliwia degustację najciekawszych ziaren arabiki z tzw. pasa kawowego – czekoladowo-orzechowych z Ameryki Południowej i Środkowej, indonezyjskiej kawy o wyrazistym aromacie oraz uprawianej w Indiach korzennej arabiki.


Zestaw zawiera kawy ziarniste:

  • - Brazil Mogiana 100g
  • - Colombia Supremo 100g
  • - Costa Rica SHB 100g
  • - Indonesia Mandheling 100g
  • - India Plantation 100g
Prosto z Manufaktury
bezpośrednio do Ciebie
Bezpłatna dostawa
od 99 zł
Wysyłamy
w 48h
Map
Opis

Zestaw degustacyjny kaw ziarnistych origins 5x100g

Prezentujemy zestaw pięciu ziarnistych kaw jednorodnych, który umożliwia degustację najciekawszych ziaren z pasa kawowego, czyli obszaru pomiędzy Zwrotnikiem Raka i Zwrotnikiem Koziorożca, gdzie panują najlepsze warunki naturalne dla uprawy krzewów kawowca. Próbując kolejno ziaren z brazylijskich, kolumbijskich, kostarykańskich, indonezyjskich oraz indyjskich plantacji, możemy poznać pięć odmiennych, oryginalnych smaków oraz pięć różnych kultur kawowych.

Podróż wzdłuż Pasa Kawowego

Degustacja kawy z wybranego regionu to wyjątkowy sposób poznawania świata i jego różnorodnych smaków, ponieważ unikatowy charakter każdej kawy origin jest pochodną warunków naturalnych, położenia geograficznego oraz stylu życia i pracy mieszkańców wybranego obszaru. Bariści bardzo cenią takie kawy, ze względu na ich wysoką jakość i niepowtarzalny smak. Muszą spróbować wielu kaw, zanim stwierdzą, która z nich najbardziej odpowiada ich gustom oraz pasuje do wybranego sposobu parzenia.

Zestaw degustacyjny kaw ziarnistych origins 5x100g

Można zacząć od najbardziej „klasycznego” kawowego smaku, a więc ziaren Brazil Mogiana, które dają delikatny, pozbawiony goryczki napar o orzechowo-czekoladowym bukiecie. Wychodząc od tego pierwszego smaku i poruszając się wzdłuż Pasa Kawowego warto próbować kolejno: idealnie zbalansowanej Colombia Supremo, po którą wielu baristów sięga podczas startu w zawodach; typowej kawy z Ameryki Środkowej, a więc Costa Rica SHB stanowiącej oryginalne połączenie smaku karmelu i aromatu brzoskwini; uprawianej na wulkanicznych wzgórzach Indonesia Mandheling posiadającej niską kwasowość oraz intensywny smak; a także egzotycznej India Plantation o unikatowym bukiecie korzennych i owocowych aromatów.

Zestaw degustacyjny kaw ziarnistych origins 5x100g

Terroir – „smak regionu”

Każdy z regionów kawowych znajdujących się pomiędzy Zwrotnikiem Raka i Zwrotnikiem Koziorożca posiada swoją odrębną tradycję oraz obyczajowość, której nieodłącznym elementem jest smak i aromat kawy. Taka kawa pochodząca z jednego kraju, regionu, a nawet plantacji nosi nazwę origin – to kawa jednorodna.

Jej unikatowy smak to pochodna mikroklimatu, ukształtowania terenu, wysokości upraw, oraz rodzaju gleby, w której jest uprawiana. To tzw. terroir, czyli splot warunków geograficznych i klimatycznych decyduje o indywidualnych właściwościach każdej kawy origin. Na przykład kawy z Ameryki Południowej i Środkowej cechują się orzechowo-czekoladowymi nutami i często niską kwasowością, podczas gdy kawy z kontynentu afrykańskiego są na ogół orzeźwiające, kwaskowe i posiadają owocowe aromaty.

Zestaw degustacyjny kaw ziarnistych origins 5x100g

Kawa origin stanowi więc wyjątkową, zmysłową opowieść o ziemi, na której jest uprawiana, o powietrzu, w którym dojrzewa, o roślinach, które towarzyszą jej wzrostowi, a także o ludziach, którzy zbierają jej owoce i o ich sposobie życia. Charakter każdego rozległego regionu, kraju, a nawet kontynentu, jego smak i aromat, może streścić mała filiżanka kawy.

Opinie
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

21-25 z 25

Dziadek Adam
Naprawdę genialny zestaw! Można dobrać napój zależnie od pory dnia i wewnętrznego nastroju. Gratuluję pomysłu!! Pozdrawiam autora. D-A
Norbert
Polecam tą kawę każdemu smakoszowi :-)
Paweł
Super Zestaw. Każdego dnia inna niepowtarzalna kawa.
Dawid
Naprawdę niesamowite!
Małgorzata
Genialne kawy, świetny zapach i smak.
Dodaj opinię