Porównaj smaki: (/)
Infolinia: 61 816 69 42 czynna pn-pt: 8-16

Red Geisha Guatemala 250g ziarno

NOWOŚĆ
Cena:
120,00 zł

480,00 zł / kg

Sztuk:
Wysyłamy w 48h
Ten produkt dostarczymy za darmo.
Geisha to niekwestionowana królowa kaw - niezwykle rzadka i najbardziej pożądana odmiana Arabiki na całym świecie. Jej walory aromatyczne i smakowe są już niemal legendarne wśród miłośników kawy. Zachwyca swoją „elegancją” – krystaliczną czystością smaku, głębią, a także wielopoziomowym bukietem. Dominują w nim nuty owocowe – limonka, maliny i jeżyny połączone z aromatem gorzkiej czekolady. Kawa pochodzi z niewielkiej, ekskluzywnej uprawy u podnóża wulkanu Acatenango w Gwatemali. Degustować należy ją powoli i uważnie, bo chwile spędzone z Geishą będą jednymi z najbardziej pamiętnych.
Profil aromatyczny
Intensywność 4,5
Kwasowość 3
Prosto z Manufaktury
bezpośrednio do Ciebie
Bezpłatna dostawa
od 50 zł
Wysyłamy
w 48h
Map
Region
Acatenango
Metoda obróbki
myta
Stopień palenia
średnio jasny (medium-light)
Rekomendowany sposób parzenia
i
Opis
Red Geisha

Red Geisha Guatemala 250g ziarno

Odmiana botaniczna Arabiki, która na aukcjach kawowych organizowanych na całym świecie osiąga najwyższe ceny. Nic dziwnego, jej walory aromatyczne i smakowe są już niemal legendarne wśród miłośników kawy. Geisha to bardzo dawna odmiana, niezwykle rzadka i trudna w uprawie. Spokrewniona jest z najstarszymi rosnącymi naturalnie Arabikami i zawiera w sobie kumulację najciekawszych cech kawowych. Zachwyca swoją „elegancją” – krystaliczną czystością smaku, głębią i różnorodnością, a także wielopoziomowym bukietem. Smak naparu to dynamiczne połączenie świeżych, owocowych nut – limonki, malin, leśnych jeżyn – z aromatami kandyzowanych owoców, rodzynek, a nawet gorzkiej czekolady. Pierwsze skrzypce odgrywa niebywała słodycz i intensywność. Oferowana przez MK Cafe Fresh – Red Geisha pochodzi z mikrolotu, z niewielkiej, ekskluzywnej uprawy usytuowanej u podnóża czynnego wulkanu Acatenango w Gwatemali.

Red Geisha

Wielka królowa kawy: Geisha

Geisha to stara, bardzo szlachetna odmiana Arabiki odkryta w Afryce nieopodal miejscowości Gesha. Początkowo, ze względu na niską wydajność nie była specjalnie ceniona przez tamtejszych plantatorów. Odkryto jednak, że te wysokie, rozłożyste drzewka z dużymi liśćmi i podłużnymi owocami są odporne na rdzę kawową i stosunkowo łatwe do przesadzania. W latach 50. XX wieku Geisha trafiła do Kostaryki, a następnie w latach 60. do Panamy, gdzie rozwinęła swoje wyjątkowe właściwości. Pierwszy odkrył je plantator Antonio Saraceni, a następnie pod koniec XX wieku jej uprawę do perfekcji doprowadził Price Peterson na swojej plantacji Hacienda La Esmeralda. Od tamtego momentu Geisha jest postrzegana jako wielka królowa świata kawy, a na aukcjach osiąga zawrotne ceny.

Red Geisha

Również inne kraje Ameryki Środkowej – takie jak Gwatemala zaczęły sadzić te trudną i kapryśną odmianę. Pozwoliły na to wysoka kultura uprawy – w tym produkcja organiczna, a także ręczny zbiór – wyjątkowy mikroklimat, odpowiednie opady deszczu, optymalna różnica pomiędzy temperaturami w nocy i w ciągu dnia oraz bogata gleba. Właśnie w takich okolicznościach Geisha ujawniła krystaliczną czystość smaku, bogactwo słodkich, owocowych nut połączonych z odświeżającą, limonkową kwasowością, a także dynamiczny bukiet, który zachwyca mnogością aromatów i doznań.

Red Geisha

Miejsce uprawy – czynny wulkan

Oferowana przez MK Cafe Fresh odmiana Geisha pochodzi z Gwatemali, z plantacji Finca el Zapote usytuowanej u podnóża czynnego wulkanu Acatenango. Gliniasta, wulkaniczna gleba – bogata w minerały – stanowi idealne warunki do uprawy tej najszlachetniejszej z Arabik. Red Geisha to kawa z mikrolotu, czyli z niewielkiego, ściśle limitowanego zbioru. Uprawa z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz indywidualne podejście do roślin to czynniki, które decydują o najwyższej jakości kawy, a także jej niepowtarzalnych walorach smakowych.

Opinie

2 produkt(ów)

Joanna
Chapeau bas Red Geisha!!!! Jest tak cudowna, że nie wiem od czego zacząć. Co za krystalicznie czysty, szlachetny smak! Pierwszy łyk, szok! Czy smak kawy może być tak intensywny, głęboki, kumulujący w sobie najlepsze cechy kawy a zarazem może mieć tak szlachetny, subtelny smak? Mnogość aromatów, nut smakowych.....? Może, to Geisha! Dzięki MK Cafe jest teraz dostęp do światowego luksusu, nie muszę się martwić o jakość zamawianej kawy, bo wiem, że kupiona kawa w MK Fresh, to zawsze produkt najwyższej jakości i należy cierpliwie czekać na ponowną limited edition najlepszych kaw w świecie. Czekałam na tę kawę dość długo (od pierwszych warsztatów kawowych 29.09.17r., patrzyła sobie z worków na nas - ta wielka królowa). Cena rewelacyjna, za tą ekskluzywną kawę.
Gosia
Jest doskonała , ale np mojej emerytowanej mamy na nią nie stać , a więc nie dla każdego
Dodaj opinię