0

Brazil Santos 1kg ziarno

9 Ocena(y)
PLN 79.99
PLN 63.99
PLN 63.99 / kg
Wysyłamy w 48h
Jedna z najpopularniejszych brazylijskich kaw, której nazwa pochodzi od największego portu zajmującego się eksportem kawy w Brazylii – Santos w Sao Paulo. To Arabika, która ze względu na swoje klasyczne właściwości znana jest prawdopodobnie każdemu bariście na świecie. Jej bukiet stanowi połączenie słodyczy miodu i melasy z aromatami orzecha laskowego i mlecznej czekolady. Minimalna kwasowość, dobry balans i naturalna słodycz to cechy które czynią ją kawą uniwersalną.
Intensywność
2.5
Kwasowość
1.0
Region
Brazylia
Wysokość upraw
700-1100 m n.p.m.
Metoda obróbki
natural
Stopień palenia
średni
Rekomendowany sposób parzenia
i
Opis
Brazil Santos

Brazil Santos 1kg

Nazwa Santos oznacza największy w Brazylii port zajmujący się eksportem kawy. Właśnie tutaj większość wyprodukowanych w kraju ziaren kawowych rozpoczyna podróż w najodleglejsze miejsca na świecie. Stąd również wywodzi się nazywa jednej z najpopularniejszych brazylijskich Arabik – Brazil Santos.

Podobnie jak port znajdujący się w Sao Paulo, do którego trafiają ziarna kawowe z całej Brazylii – kawa Santos skupia w sobie najważniejsze cechy kaw z regionu. Minimalna kwasowość, dobry balans i naturalna słodycz to właściwości, które czynią ją uniwersalną. Słodycz miodu i melasy to efekt leżakowania ziaren wraz z miąższem w brazylijskim słońcu – czyli najpopularniejszej metody obróbki owoców kawy w Brazylii. Santos to dobrze wyważona kawa na co dzień – o stabilnym smaku i klasycznym aromacie orzecha laskowego i mlecznej czekolady.

Brazil Santos

Wielki młynek Brazylii

W Brazylii jest wiele regionów specjalizujących się w uprawie kawy, a każdy z nich charakteryzuje się swoim indywidualnym bukietem. Niemal wszystkie kawy spotykają się jednak w porcie Santos, czyli największym porcie kawowym w kraju – skąd wyruszają do najodleglejszych miejsc na świecie. Santos jest więc symbolicznym miejscem, „wielkim młynkiem” do którego trafiają brazylijskie ziarna. To tutaj uniwersalne cechy brazylijskiej kawy, takie jak: dobry balans, czekoladowe aromaty czy charakterystyczna słodycz, znajdują swoje konkretne wcielenie. Kawa taka jak Brazil Santos jest tego najlepszym dowodem i ze względu na swoje właściwości, jak również popularność można ją potraktować jako wizytówkę całej Brazylii.

Brazil Santos
Brazil Santos
Opinie
Strona:
1 - 9 z 9 Pokaż:
10
Krzysztof
Aż ciężko cokolwiek dobrego pisać o tej kawie bo wszyscy zaczną kupować, a jest PYSZNA! Uwaga tylko do zdjęć powyżej: z tego co pamiętam to ta gałązka z owocami to robusta, a nie arabika, a kolejne zdjęcie to z pewnością Rio de Janeiro, a nie Sao Paulo. Proponowałbym to zmienić, bo to jednak trochę kompromitacja. Pozdrawiam i jeszcze raz: kawa wspaniała.
Lukasz
U mnie w ekspresie kolbowym (Lelit Anna) orzechy laskowe na I planie, w aromacie i smaku - coś wspaniałego! Delikatna, pyszna, crema idealna. Szczerze już polecam wszystkim z czystym sumieniem! I jako espresso, a jako capuccino - niebo. Efekt WOW i eksplozja pozytywnych emocji! Data palenia mojej paczki 25.08.2020r.
Hanna
Uwielbiam brazylijskie kawy, delikatne, nie kwaśne. Santos jest dla mnie idealna, no i cena też jest nie bez znaczenia :) Polecam!
Katarzyna
Delikatna i zbalansowana, dobrze smakuje z mlekiem. Polecam!
Bardzo dobra kawa
Smaczna kawa z kawiarki, z mlekiem, delikatna. Polecam!
Dawid
Nie jest to zbyt fenomenalna kawa, bardzo oszczędna w smaku i aromacie. Kwasowość bardzo niska, crema bardzo obfita.
Maria
Kawa wspaniała.Pijemy z ekspresu ciśnieniowego.Polecam czarną lub z mlekiem.
Krzysztof Bagiński
Świetna kawa za dobrą cenę :)
Zdzich
Fantastyczna, zbalansowana, słodka, z ekspresu przelewowego z mlekiem smakuje wyśmienicie. Poza tą bezkonkurencyjna jest jeszcze Kenia AA, to tak na moje oczekiwania. Pozdrowienia dla producenta :)
Dodaj opinię
Ocena *
*
*