0

MK FRESH MEXICO ORIGIN 1KG ZIARNO

PLN 88.99
PLN 88.99 / kg
Wysyłamy w 48h
Wysokiej jakości meksykańska Arabika, uprawiana w regionie górskim. Bujna roślinność, deszczowy klimat i duże wysokości dają tej kawie to co najlepsze z meksykańskiego charakteru. Słodycz czekolady, karmelu i migdałów przełamana owocowymi nutami pomarańczy - tak skomponowany smak działa na wyobraźnię i pozwala przenieść się do świata wyjątkowej natury, różnorodności i niezwykłego kolorytu tego regionu. 
Intensywność
4.0
Kwasowość
2.5
Wysokość upraw
1200 m n.p.m.
Metoda obróbki
myta
Stopień palenia
medium
Rekomendowany sposób parzenia
i
Opis

Mexico Origin

Ekscytujący, pełen emocji, barw i smaków – taki jest Meksyk. Taka też jest kawa Mexico Origin. Połączenie słodyczy karmelu z orzeźwiającą kwasowością owoców cytrusowych, intensywnego smaku z lekkimi pomarańczowymi nutami przywodzi na myśl charakter meksykańskiej kuchni, obfitującej w najróżniejsze smaki, kolory i aromaty. Ten niezwykły bukiet to efekt wyjątkowych warunków naturalnych, w których dojrzewają kawowce.

Mexico Jaguar
Mexico Jaguar

Nasza Arabika uprawiana jest na plantacjach położonych powyżej 1200 m n.p.m. w sąsiedztwie bogatej i niepowtarzalnej roślinności, której obecność nie pozostaje bez wpływu na głębię smaku kawy Mexico Origin. Wilgotny klimat regionu, duża ilość cienia i wulkaniczna gleba tworzą wymarzone środowisko dla upraw, dzięki czemu w jednej filiżance znajdziesz intensywne nuty czekolady, karmelu i migdałów oraz lekkie, owocowe aromaty pomarańczy. Sprawdź, jak smakuje kawa z bajecznego Meksyku.

Meksyk – niepowtarzalny smak wysokogórskiej kawy

Meksyk jest miejscem niezwykłym pod wieloma względami, w tym również przyrodniczym. Jest to region kontrastów, kraina wielkich pustyń, ośnieżonych szczytów czy zielonych lasów ginących w gęstej mgle. Od zachodu owiewana masami powietrza znad Oceanu Spokojnego, od wschodu znad Oceanu Atlantyckiego.

Mexico Jaguar
Mexico Jaguar

Zróżnicowane warunki naturalne sprzyjają uprawie kawowca i są idealne do uprawy tak wymagającego gatunku jak Arabika, bo jej smak i aromat dobrze reagują na tak urozmaicony terroir. Niemal całe terytorium Meksyku znajduje się powyżej 1000 m n.p.m. – a połączenie bogatej gleby, wysokości i zróżnicowanego mikroklimatu daje doskonałe warunki do uprawy kawowca.

India Monsooned

Kawa jest jednym z produktów, który przynosi gospodarce Meksyku największy dochód i stanowi źródło utrzymania wielu drobnych rolników. Ze względu na zróżnicowane środowisko i obszary uprawy kawa kwitnie tutaj nawet 3 do 4 razy w ciągu roku. Eksperci twierdzą, że kraje z tego regionu uprawiają najlepsze kawy na świecie. Z Meksyku pochodzi najsłynniejsza słoniowa Arabika o wielkich ziarnach. Nic więc dziwnego, że kawa jest tak głęboko zakorzeniona w tradycji i kulturze tego kraju, była obecna w tym regionie już pod koniec XVIII wieku. Obecnie Meksyk to dziewiąty producent kawy na świecie i największy jej dostawca do Stanów Zjednoczonych.

Mexico Jaguar
Opinie potwierdzone zamówieniem

Brak opinii

Dodaj opinię
Ocena *
*
*
Opublikowane zostaną tylko opinie potwierdzone zamówieniem