0

BRAZIL MOGIANA 250G OPAKOWANIE PREZENTOWE ZIARNO

PLN 34.99
PLN 29.74
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 24,49 zł/ 97,96‬‬ zł/kg
PLN 118.97 / kg
Wysyłamy w 48h

WYPRZEDAŻ PARTII Z DATĄ PALENIA 28.03.2023 r.

Prawdziwa, brazylijska kawa Brazil Mogiana z opakowaniem prezentowym to propozycja idealna dla miłośników delikatnie słodkiej, klasycznej arabiki. To doskonały pomysł na upominek, który umili każdy poranek czy popołudnie swoimi słodkimi, czekoladowo-orzechowymi aromatami i niską kwasowością.

Intensywność
2.5
Kwasowość
1.5
Region
Brazylia
Wysokość upraw
800-1200 m n.p.m.
Metoda obróbki
sucha
Stopień palenia
średni (medium)
Rekomendowany sposób parzenia
i
Opis
Brazil Mogiana

Brazil Mogiana - wyjątkowa mieszanka

Kawa ziarnista 250g Brazil Mogiana wyróżnia się niezwykłą równowagą smakową oraz delikatnością. Proponowana jest przez baristów jako klasyczna opcja nadająca się do picia o każdej porze dnia. Jej nazwa inspirowana jest regionem kawowym Mogiana położonym na granicy stanu Sao Paulo i Minas Gerais, w którym uprawia się ziarna jednej z najlepszych arabik na świecie.

Warunki klimatyczne, panujące w rejonie Mogiana są idealne do uprawy krzewów kawowca, co skutkuje ziarnami o niskiej kwasowości, niemal pozbawionymi goryczki, ale za to zachowującymi naturalnie słodkie aromaty orzechów, czekolady mlecznej i miodu.

Brazil Mogiana

Kawa brazylijska - najlepszy smak i aromat

Umiarkowany klimat trzech najważniejszych w Brazylii obszarów uprawy kawy, czyli Mogiana, Sul Minas oraz Cerrado, przyczynia się do produkcji najwyższej jakości arabiki uwielbianej przez miłośników kawy. Swoją popularność brazylijska kawa ziarnista zawdzięcza łagodności smaku i kremowej pełności. Sekret jej słodyczy ukryty jest jednak także w sposobie obróbki ziaren.

Kawa ziarnista 250g Brazil Mogiana to ziarna suszone na brazylijskim słońcu i świeżym powietrzu wraz z miąższem przez 4 tygodnie. W tym czasie cała słodycz znajdująca się w kawowych “wiśniach” przenika w głąb ziaren, dzięki czemu świeżo palona kawa odznacza się pełnym i zrównoważonym smakiem.

Brazil Mogiana

Brazylia - kawowy gigant

Południowoamerykański klimat i górzyste regiony o umiarkowanych warunkach atmosferycznych sprawiają, że Brazylia odpowiada za blisko 30% światowych zbiorów owoców kawowca. To zdecydowanie największy producent kawy na świecie, choć dla Brazylijczyków jest to nie tylko biznes, ale wręcz cała kultura. Kawa to dla nich element tradycji i codzienności, a proces uprawy, zbiorów i suszenia, a następnie palenia i parzenia kawy to filozofia, którą kierują się każdego dnia.

Brazylijska kawa ziarnista jest mocna i słodka, dzięki czemu nie tylko daje energię do działania na cały dzień, ale także rozpieszcza podniebienie. Dlatego kawa Brazil Mogiana z opakowaniem prezentowym to pomysł na gustowny prezent dla każdego miłośnika espresso, americano, czy różnych mlecznych wariacji kawowych ze słodką nutą i niską kwasowością.

Brazil Mogiana
Opinie potwierdzone zamówieniem

Brak opinii

Dodaj opinię
Ocena *
*
*
Opublikowane zostaną tylko opinie potwierdzone zamówieniem