0

Opakowania 250g

Filtrowanie
Sortowanie

W jakim celu tworzy się mieszanki kaw?

Nazwa blend, czyli mieszanka, jest stosowana w odniesieniu do kompozycji dwóch lub więcej rodzajów kawowych ziaren, dobranych w specjalnych proporcjach. Bariści tworzą mieszanki po to, aby uzyskać połączenie najlepszych właściwości wybranych gatunków i odmian kawy, uprawianych w różnych regionach świata.

Kawy typu blend są świetnie zbalansowane i wyważone, a jednocześnie pozwalają na odkrycie czegoś nowego. Każda filiżanka kawy przygotowana z mieszanki zawiera całe bogactwo smaków i aromatów.

Nasi bariści skomponowali dla Ciebie kilka różnych mieszanek kawowych, przygotowanych na bazie najlepszych gatunkowo ziaren z Ameryki Południowej, Afryki czy Indii. Różnią się one od siebie mocą oraz natężeniem poszczególnych nut smakowych i aromatów. Każda z naszych mieszanek dopasowana jest do innych preferencji, a nawet odpowiada innej porze dnia – w zależności od tego, czy oczekujesz od swojej kawy siły i energii niezbędnej do pracy, odpowiedniego klimatu do odpoczynku i relaksu, czy też wyrazistych doznań smakowych lub pobudzającego, intensywnego aromatu.

Jeśli można wyróżnić wśród blendów mieszankę, którą dałoby się określić mianem klasyki, z pewnością jest nią Master Blend. Jest ona efektem pracy doświadczonych prażalników, pragnących stworzyć kawę wzorcową – doskonałą pod względem jakości, bogatą w różnorodne, ale spójne nuty smakowe, zachwycającą bukietem aromatów, a jednocześnie uniwersalną. Master Blend to mieszanka ziaren południowoamerykańskich – brazylijskich i kolumbijskich. To połączenie wydobywa to, co najlepsze w kawach pochodzących z plantacji Ameryki Południowej: charakterystyczne aromaty czekolady, orzechów, karmelu z domieszką cytrusów. Kawa odpowiednia jest dla amatorów różnych gatunków, preferujących różne metody parzenia i sposoby podania.

Subtle Harmony to kawa na błogie chwile relaksu. Cechuje ją delikatny smak z wyczuwalnymi nutami miodowo-orzechowymi oraz charakterystyczną środkowoamerykańską brzoskwinią. Łagodna kompozycja – łącząca najlepsze cechy ziaren z Brazylii, Kolumbii i Kostaryki – sprawia, że jest to wyborna kawa na co dzień, doskonała na odpoczynek po pracy, wieczór przy książce czy po prostu chwilę dla siebie.

Supreme Strength to mieszanka stojąca na przeciwnym biegunie niż delikatna Subtle Harmony. Bardzo intensywna, pobudzająca, stanowi idealną propozycję dla osób potrzebujących kawy, która postawi na nogi, rozjaśni umysł i doda energii potrzebnej do pracy. Ziarna pochodzące z plantacji brazylijskich i kolumbijskich uzupełniają tu ziarna z Indii. Mocne palenie pozbawia tę kawę kwasowości, a jednocześnie nadaje jej odpowiedniej mocy i ciekawej goryczki. To unikalne smakowe połączenie charakterystycznych, południowoamerykańskich nut czekoladowych z indyjskimi, korzennymi, wśród których dominuje pieprz.

Wybierz swój własny blend lub skorzystaj z rekomendacji naszego baristy, odpowiadając na 3 pytania dotyczące preferowanego przez Ciebie profilu smakowego kawy.