0

TANZANIA PEABERRY AB 250g ZIARNO

PLN 26.99
Wysyłamy w 48h

Tanzania Peaberry AB to wysokiej jakości afrykańska Arabika, która już od pierwszej chwili intryguje swoim oryginalnym, cytrusowym aromatem. Rzadko występujące, perłowe ziarna Peaberry zawierają całe bogactwo bukietu, w którym wyróżniają się nuty grejpfruta, kiwi, agrestu, a także słodycz czekolady. Wyrusz w zmysłową podróż do dziewiczej Tanzanii 
i przekonaj się, jak smakują okrągłe ziarna kawy uprawiane na wysoko położonych plantacjach nawet 1800 m n. p. m.
Intensywność
2.5
Kwasowość
3.5
Region
Mbeya & Mbinga
Wysokość upraw
1400 - 1800 m n.p.m.
Metoda obróbki
myta
Stopień palenia
średni (medium)
Rekomendowany sposób parzenia
i
Opis

Być może Tanzania w pierwszej chwili nie budzi wielu skojarzeń miłośników kawy, ale właśnie dlatego jest to region, na który warto zwrócić uwagę. Decydują o tym najbardziej żyzne, wulkaniczne gleby, imponująca wysokość upraw, a także niezwykle cenna przyroda. Nic dziwnego, że można tutaj znaleźć fantastyczne Arabiki. Jedną z nich jest pochodząca z południa kraju Tanzania Peaberry AB o intrygującym, cytrusowym profilu smakowym. Okrągłe ziarna Peaberry występują niezwykle rzadko – tylko 5% dojrzewających na świecie owoców posiada pojedyncze, okrągłe ziarno w miejscu standardowo występujących dwóch, częściowo spłaszczonych „pestek”.

Tanzania Peaberry
Tanzania Peaberry

Perłowe ziarna – jak nazywa się Peaberry – posiadają bardziej kompleksowy bukiet i pełniejszy smak. W przypadku naszej kawy jest to orzeźwiająca kwasowość, która przywodzi na myśl owoce grejpfruta, kiwi, a także agrestu. Z kolei wyraźna nuta czekolady deserowej sprawia, że kawa staje się pełna i wyrazista. Sięgnij po ziarna Peaberry z Tanzanii i przekonaj się, jak może smakować owocowy bukiet w najlepszym wydaniu.

Tanzania nieodkryta

Położona na wschodzie kontynentu afrykańskiego Tanzania jest krajem licznych cudów natury. Zaczynając od wielkiego masywu Kilimandżaro – czyli najwyższego szczytu na kontynencie – poprzez Narodowy Park Serengeti, który jest jednym z najstarszych ekosystemów na świecie, a kończąc na bajkowym Zanzibarze otoczonym imponującymi koralowcami. Już sam fakt, że znaczna część terytorium kraju znajduje się na Wyżynie Wschodnioafrykańskiej, której wysokość zaczyna się od 900 m n. p. m. – jest dosyć niezwykły. Wysoko położone plantacje, wulkaniczne wzniesienia, bogata gleba, a także niezwykła różnorodność przyrodnicza – stwarzają ponadprzeciętne warunki dla uprawy kawowca.

Nasza kawa pochodzi z dwóch regionów. Jednym z nich jest Mbeya – najbardziej żyzny region w Tanzanii, który produkuje większość tutejszej żywności. Kawa z tego miejsca posiada bardzo często wyraźny, cytrusowy aromat. Drugim regionem jest Mbinga – skąd pochodzą słodycz i czekoladowe nuty. Takie połączenie ziaren Arabiki pozwala uzyskać kawę o naprawdę interesującym, zmysłowym bukiecie. Jeśli chcesz poznać Afrykę mniej znaną – sięgnij po ziarna z Tanzanii.

Tanzania Peaberry
Opinie

Brak opinii

Dodaj opinię
Ocena *
*
*