0

NICARAGUA LAS CAMPANILLAS 250G ZIARNO

PLN 29.99
PLN 119.96 / kg
Wysyłamy w 48h

Ta pochodząca z egzotycznej Nikaragui kawa to niezwykle wdzięczna mieszanka słodyczy i orzeźwienia. Duża wysokość upraw oraz dojrzewanie w cieniu innych roślin sprawia, że jej bukiet jest olśniewająco rześki i kusi naturalnymi aromatami jabłka, limonki, a nawet truskawki. Umiarkowana intensywność kawy, a także słodycz czekoladowych i orzechowych nut są zrównoważone przez przyjemną kwasowość. Nicaragua Las Campanillas to namiastka egzotycznego raju w Twojej filiżance.   
Intensywność
3.0
Kwasowość
2.5
Region
Jinotega
Wysokość upraw
1000-1250 m n.p.m.
Metoda obróbki
myta
Stopień palenia
średni (medium)
Rekomendowany sposób parzenia
i
Opis
NICARAGUA LAS CAMPANILLAS

NICARAGUA LAS CAMPANILLAS

Nikaragua to kraina kipiąca bajkowością. Malownicze wybrzeża Oceanu Spokojnego i Morza Karaibskiego, imponujące masywy wulkanów, tajemnicze lasy deszczowe oraz spowite mgłą wzniesienia górskie – to tylko część bogactwa naturalnego regionu. Właśnie na takich wyżynnych obszarach w centralnej części kraju, w regionie Jinotega dojrzewa nasza kawa.

Na wysokości powyżej 1000 m n. p. m. lasy mgliste płynnie przechodzą w plantacje kawy. Uprawy są zacienione przez bujną roślinność, dzięki czemu owoce kawowca dojrzewają wolniej, osiągając bardziej kompleksowy bukiet. Nicaragua Las Campanilles stanowi misterne połączenie słodyczy czekolady i orzechów z orzeźwiającymi, lekkimi nutami jabłka, limonki, a nawet truskawki. Sprawdź, jak smakuje kawa dojrzewająca w tym bajkowym zakątku Nikaragui.

NICARAGUA LAS CAMPANILLAS
NICARAGUA LAS CAMPANILLAS

Mgła i kawa

Warunki naturalne Nikaragui są imponujące. Morze Karaibskie na wschodzie i Ocean Spokojny na zachodzie, kilkadziesiąt wulkanów na wybrzeżu zachodnim i lasy deszczowe we wschodniej części kraju – to tylko część z dobrodziejstw tego regionu. Nic dziwnego, że występują tutaj także obszary idealne do uprawy kawowców.

Jednym z najważniejszych regionów kawowych Nikaragui jest zlokalizowana w północno-centralnej części kraju – Jinotega. Tutaj powstaje blisko 80% nikaraguańskiej kawy. Miasto Jinotega nazywa się powszechnie „Miastem Mgieł” ze względu na niesamowite masywy chmur utrzymujące się nad doliną. W wyżej położonych partiach występują również lasy mgliste – w efekcie ciągłej kondensacji pary wodnej także spowite chmurami i mgłą.

NICARAGUA LAS CAMPANILLAS
NICARAGUA LAS CAMPANILLAS

Ze względu na dużą wilgotność roślinność w tym miejscu jest wyjątkowo bujna, przez co lasy te nazywa się czasami „Lasami Elfów”. Plantacje położone w tym regionie są najczęściej ocieniane przez inne rośliny i stanowią część imponującego ekosystemu. Stąd pochodzi złożony smak tutejszej Arabiki.

Uprawa z 200 letnią historią i działalność społeczna

Jedna z plantacji położona w malowniczym regionie Jinotega już od ponad 200 lat należy do rodziny Rizo. Poza uprawą kawy działalność rodziny skupia się na ochronie tamtejszych lasów i źródeł wody. Większość ze stałych pracowników żyje na farmie, która zapewnia im dom, wyżywienie, a także podstawową opiekę zdrowotną. Jedną z misji właścicieli jest edukacja. Tutejsze szkoły są dostępne zarówno dla dzieci mieszkających na terenie Potrerillos, jak również pochodzących z sąsiednich gmin i społeczności.

NICARAGUA LAS CAMPANILLAS
NICARAGUA LAS CAMPANILLAS
Opinie

Brak opinii

Dodaj opinię
Ocena *
*
*