0

Nepal Mount Everest Supreme 250G ZIARNO

5 Ocena(y)
PLN 49.90
PLN 39.92
PLN 159.68 / kg
Wysyłamy w 48h
Organiczna Arabika uprawiana w cieniu Himalajów – w tym największego szczytu na świecie Mount Everest. Zawiera w sobie całe orientalne bogactwo Nepalu: intensywność przypraw takich jak cynamon czy imbir, słodycz czekoladowych i waniliowych nut, a także orzechowy aromat. Wysokiej jakości Arabika – idealna na chłodne, jesienne miesiące.
Intensywność
3.0
Kwasowość
2.0
Region
Nuwakot
Wysokość upraw
500-600 m n.p.m.
Metoda obróbki
myta
Stopień palenia
średni
Rekomendowany sposób parzenia
i
Opis

Nepal Mount Everest Supreme

Organiczna Arabika uprawiana w cieniu Himalajów – w tym największego szczytu na świecie Mount Everest. Zawiera w sobie całe orientalne bogactwo Nepalu: intensywność przypraw takich jak cynamon czy imbir, słodycz czekoladowych i waniliowych nut, a także orzechowy aromat.. Wysokiej jakości Arabika – idealna na chłodne, jesienne miesiące.

W cieniu masywu górskiego Himalajów - w tym największego szczytu na świecie Mount Everest – uprawiana jest kawa o niezwykłym charakterze. To naturalna, organiczna Arabika, której profil smakowy zawiera w sobie całe orientalne bogactwo Nepalu: intensywność przypraw takich jak cynamon czy imbir, słodycz czekoladowych i waniliowych nut, a także orzechowy aromat. Farma na której rosną ziarna Mount Everest Supreme, znajduje się poniżej linii śniegu – w trudnodostępnej dolinie, gdzie wyjątkowo panują idealne warunki do uprawy kawowców. Dzięki takiej lokalizacji, kawa rośnie w bogatym ekosystemie, pozyskiwana jest naturalnie, a do jej obróbki wykorzystywana jest krystalicznie czysta woda z górskich rzek i roztopionego śniegu – co jest ważne dla klarowności smaku i intensywności orientalnych nut. To Arabika, która świetnie sprawdzi się w chłodniejsze jesienne oraz zimowe wieczory.

Krystalicznie czysta kawa

Oferowana przez MK Cafe Fresh kawa pochodzi z regionu Nuwakot w Nepalu i uprawiana jest nad brzegiem rzeki Trisuli, która nawadnia okoliczne pola. Farma znajduje się poniżej linii śniegu, a odpowiednie warunki do uprawy kawowca na tej wysokości łańcucha górskiego Himalajów to niezwykła rzadkość. Dlatego producent Plantec Coffee Estete przyczynił się do rewitalizacji tego obszaru, ochrony gleby i dzikiej przyrody, a także zapewnił schronienie zagrożonym gatunkom ptaków i zwierząt. Dzięki temu kawowce rosną w cieniu innych roślin, w naturalnym ekosystemie, który ma istotne znaczenie dla smaku i aromatu samego naparu, który zawiera całe bogactwo regionalnej przyrody. Arabika pozyskiwana jest metodą snow water – czyli mokrą, ale z wykorzystaniem krystalicznie czystej wody z przysypanej śniegiem górskiej rzeki. W ten sposób otrzymywana jest kawa czysta, organiczna, której napar wiernie oddaje charakter tego niezwykłego regionu.

Opinie
Strona:
1 - 5 z 5 Pokaż:
10
Sylwia
Bardzo dobra, aromatyczna kawa. Szkoda tylko, że jest taka droga.
piotr
Znakomita kawa, szkoda, że nie jest wypalana jasno. Zaparzona w aeropresie (doza 18 g, temp 92 st, czas ekstrakcji 1,45, przeciskanie 30 s) posiada bardzo żywy profil smakowy taki orzechowo-mleczny i delikatnie ziołowy z lekko cytrusowym finiszem. Bardzo oryginalny smak.
Michał
Wspaniała kawa, próbowałem z aeropressa i dripa. Kupiłem raz na spróbę ze względu na cenę i nie zawiodłem się. Pięknie czuć wanilię. Za smak 5 gwiazdek, niestety za cenę o jedną gwiazdkę mniej.
Sławek
Według opisu powinienem się zachwycić, albo przynajmniej odczuć zauważalną satysfakcję. Tymczasem poza mocnym i zdecydowanym smakiem przypominającym żute ziarno kakaowca niczego więcej w tej kawie nie da się wyczuć. Coś jak poprawna Brazylia i tyle. Opinia również współpróbujących: "Spróbowaliśmy raz i wystarczy". Parzone w Gabi.
Karolina
Niestety rozczarowanie. Za tę cenę spodziewałam się czegoś obłędnie aromatycznego, z nieoczywistymi nutami. Opis z orzechami, wanilią i cynamonem w roli głównej sugerował dużo łagodniejszą i słodszą kompozycję. Tymczasem kawa z Nepalu w zasadzie nie odbiega od proponowanych tu wariantów kawy indonezyjskiej - jest dość ostra i kwaskowa- które jednak są dwa razy tańsze. (Wszystkie przygotowywałam w ekspresie ciśnieniowym). Podsumowując: zła nie jest, ale nie warto przepłacać.
Dodaj opinię
Ocena *
*
*