0

Mexico Maragogype 250g Ziarno

28 Ocena(y)
PLN 44.99
PLN 179.96 / kg
Wysyłamy w 48h

Imponującej wielkości ziarna Mexico Maragogype posiadają idealnie pełny, aksamitny smak, dużą łagodność i wysoką słodycz kojarzącą się ze smakiem miodu i wanilii. Jest to kawa dedykowana osobom, które stawiają wysokie wymagania swojej porannej filiżance tego napoju. Idealna do french pressa – a dodatek mleka podkreśli jej naturalną słodycz.
Intensywność
4.0
Kwasowość
1.5
Region
Chiapas
Wysokość upraw
800 - 1100 m n.p.m.
Metoda obróbki
Washed, Sun-Dried
Stopień palenia
średnio ciemny (medium-dark)
Rekomendowany sposób parzenia
i
Opis
Mexico Maragogype

Pośród wszystkich odmian Arabiki jest jedna, której ziarna odznaczają się naprawdę imponującymi rozmiarami. To Maragogype, zwana również Elephant Coffee Beans, która jest nawet dwukrotnie większa od pozostałych. Jej „słoniowe ziarna” posiadają idealnie pełny, aksamitny smak i charakteryzują się niepowtarzalną łagodnością. Jej słodycz przywodzi na myśl smak wanilii oraz miodu, a w bogatym bukiecie aromatów można wyczuć ciekawe nuty wytrawnego Brendy i długo dojrzewającego wina. Mexico Maragogype to kawa idealna do parzenia we french pressie, a odrobina mleka podkreśli jej naturalną słodycz. Polecana osobom, które stawiają wysokie wymagania swojej codziennej filiżance kawy.

Mexico Maragogype

Odmiana Maragogype

Maragogype to naturalna, spontaniczna mutacja odmiany Typica, która jest najstarszą z Arabik. Odkryta została w latach siedemdziesiątych XIX wieku w Brazylii w okolicach miasta Maragogipe (region Bahia). Wśród innych odmian kawowców wyróżniają ją duże liście i przede wszystkim duże owoce, od których pochodzi jej druga nazwa – Elephant Coffee Beans. Jej ziarna są nawet dwukrotnie większe od innych Arabik i zawierają bogaty wachlarz aromatów, które przy odpowiednim prażeniu tworzą złożony bukiet smaków w filiżance.

Pomimo tych wyjątkowych właściwości Maragogype nie jest uprawiana na dużą skalę. Powodem jest stosunkowo mała wydajność krzewów przy dużych nakładach pracy plantatora i wymaganiach rośliny odnośnie gleby. Krzewy Maragogype dobrze adaptują się już na wysokości 700 m n.p.m., jednak te najlepsze, które mają tak pożądane jakości jak pełny smak i bogaty aromat, rosną jeszcze wyżej. W Meksyku największym regionem produkującym ziarna tej odmiany jest Chaipas.

Mexico Maragogype

Prażenie dużych ziaren Maragogype wymaga dużego doświadczenia i umiejętności. Proces palenia przebiega powoli, w stosunkowo niskich temperaturach, dzięki czemu kawa osiąga tak głęboki, łagodny i aksamitny smak. Długie palenie redukuje kwasowość ziaren i uwydatnia ich naturalną słodycz oraz „żywy”, pobudzający aromat. Tylko dobre palarnie, takie jak MK Cafe Fresh, posiadają doświadczenie oraz niezbędne zaplecze technologiczne, które pozwala wypalać Mexico Maragogype.

Mexico Maragogype

Kawa z Meksyku

Kawa jest jednym z produktów, który przynosi gospodarce Meksyku największy dochód i stanowi źródło utrzymania wielu drobnych rolników. Meksykańskie ziarna są szczególnie popularne w Stanach Zjednoczonych, co spowodowane jest bliskością geograficzną i ich łatwą dostępnością.

Mexico Maragogype

Meksyk to również największy producent kawy organicznej, którego udział w światowym rynku wynosi nawet 60 %. Warunki jej uprawy przypominają środowisko naturalne, w którym krzewy kawowe rosną dziko w towarzystwie drzew i innych roślin. Do produkcji kawy organicznej nie wykorzystuje się skomplikowanej technologii ani sztucznych nawozów. Uprawiana jest głównie przez drobnych rolników, szczególnie w regionach Chiapas i Oaxaca, w których żyje największa ilość ludności rdzennej.

Mexico Maragogype
Opinie
Strona:
1 - 10 z 29 Pokaż:
10
Michał
najlepsza kawa, aromatyczna, o intensywnym smaku, polecam
Alina
Bardzo dobra kawa.Intensywna ale nie kwaśna.Super.
Michał
Wspaniała kawa, moja ulubiona, przepyszny smak i te aromaty, parzona w ekspresie kolbowym.
Marta i Alex
Absolutnie przepyszna kawa; zmielona w młynku xeoleo i parzona w aeropresie naprawdę nam smakowała. W smaku jest bardzo ciekawa, bo delikatna a jednocześnie ma w sobie coś wyrazistego. Polecamy osobom, które nie lubią kwasowości - nie rozczarujecie się.
Pan Garip
Wszystko co jest zawarte w profilu aromatycznym tej kawy, pojawia się przy jej konsumpcji. Jej wysoka intensywność i łagodna kwasowość sprawiają, że jest to moja ulubiona kawa, którą kupiłem na MK Fresh.
Bartosz
Kawa naprawdę pyszna. Parzę ją w ekspresie kolbowym, idealna do espresso i kaw mlecznych. Bardzo łagodna ale przy tym bogata w smaku, aksamitna. Na prawdę warto spróbować. W smaku dużo słodyczy, orzechów, czekolady.
Artur
Ta kawka jest najlepsza jaką chyba dotychczas piłem. Poezja z kawiarki. Polecam spróbować.
Yirga
Kawa smaczna i zbalansowana - w sam raz do espresso. Faktycznie w smaku czuć pogodzenie smaków gorzkiego, słodkiego i kwaśnego zgodne z nutami podawanymi przez palarnię. W smaku wyczuwalne orzechy i słodycz miodu. Jeżeli chodzi o nuty koniaku to akurat nie jestem wyczulony na ten smak więc ciężko mi coś powiedzieć w tym temacie, ale kawa posiada pewną dostojność w smaku. Polecam do espresso.
Karolina
Cudownie, że słoniowy Meksyk wrócił! Kawa słodka, delikatna, pełna i kremowa, a jednocześnie ze wspaniałymi aromatami - koniak wcale nie jest tu na wyrost. Droga, ale warta swojej ceny. Parzę zawsze w ekspresie ciśnieniowym (kolbowym).
warmax
duże,piękne ziarna to trochę za mało FrPress-8,4* Espresso-8,7* Moka-8,9* nie wszytko już przeleciałem/69%/ ale na razie mój ranking: StrengthSupreme 9,7* IndiaPlantation 9,4* BrasilMogiana 9,3* ColombiaSupremo 9,1 tak że widać moje klimaty /+ -/ zdziwienia:Costa RicaSHB,Indonezia Mandhel a przede wszystkim Kenya AA !!!!!
Dodaj opinię
Ocena *
*
*