0

MEXICO JAGUAR 250G OPAKOWANIE PREZENTOWE ZIARNO

PLN 44.99
PLN 179.96 / kg
Wysyłamy w 48h
Kawa ziarnista Mexico Jaguar z eleganckim opakowaniem prezentowym to doskonały pomysł na upominek, który umili każdy dzień bogatym bukietem intensywnej gorzkiej czekolady połączonej z lekkością owocowych nut. Ta wysokiej jakości meksykańska Arabika uprawiana jest w górskim regionie Sierra Madre, w pobliżu rezerwatu biosfery El Triunfo. Bujna roślinność, deszczowy klimat i duże wysokości dają tej kawie to co najlepsze z meksykańskiego charakteru. Słodycz cukru trzcinowego przełamana aromatem cytrusów działa na wyobraźnie i pozwala przenieść się do świata wyjątkowej natury, różnorodności i niezwykłego kolorytu tego regionu.  
Intensywność
4.0
Kwasowość
2.5
Region
Sierra Madre
Wysokość upraw
1110-1250 m n.p.m.
Metoda obróbki
Washed, Sun-Dried
Stopień palenia
medium light
Rekomendowany sposób parzenia
i
Opis

Mexico Jaguar

Ekscytujący, pełen emocji, barw i smaków – taki jest Meksyk. Taka też jest kawa Mexico Jaguar pochodząca z regionu Sierra Madre na południu kraju. Połączenie słodyczy z orzeźwiającą kwasowością, intensywnego smaku z lekkimi owocowymi nutami – przywodzi na myśl charakter meksykańskiej kuchni, obfitującej w najróżniejsze smaki, kolory i aromaty. Ten niezwykły bukiet to efekt wyjątkowych warunków naturalnych, w których dojrzewają kawowce.

Mexico Jaguar
Mexico Jaguar

Nasza Arabika uprawiana jest na plantacjach położonych powyżej 1100 m n. p. m. w sąsiedztwie rezerwatu biosfery El Triunfo – miejsca bogatej i niepowtarzalnej roślinności, której obecność nie pozostaje bez wpływu na głębie smaku kawy Mexico Jaguar. Wilgotny klimat regionu, duża ilość cienia i wulkaniczna gleba tworzą wymarzone środowisko dla upraw – dzięki czemu w jednej filiżance znajdziesz intensywne nuty gorzkiej czekolady i cukru trzcinowego oraz lekkie, owocowe aromaty mandarynki czy trawy cytrynowej. Sprawdź, jak smakuje kawa z bajecznego Meksyku.

Meksyk – niepowtarzalny smak wysokogórskiej kawy

Meksyk jest miejscem niezwykłym pod wieloma względami – w tym również przyrodniczym. To kraj ulokowany w tak zwanym Pacyficznym Pierścieniu Ognia, czyli najaktywniejszym wulkanicznie obszarze na naszej planecie. Niemal całe terytorium Meksyku znajduje się powyżej 1000 m n. p. m. – a połączenie bogatej gleby, wysokości i zróżnicowanego mikroklimatu daje doskonałe warunki do uprawy kawowca. Warto też wspomnieć o dwóch Oceanach – Spokojnymi i Atlantyckim – które wywierają ogromny wpływ na klimat całego regionu. Dzięki tak niepowtarzalnym warunkom naturalnym flora Meksyku jest niezwykle bogata i urozmaicona.

Mexico Jaguar
Mexico Jaguar

W regionie Sierra Madre, na granicy rezerwatu biosfery El Triunfo, panuje oryginalny mikroklimat, który tworzy rzadkie formacje lasów mglistych i wyjątkową szatę roślinną. Na tym obszarze kawa uprawiana jest w cieniu, na niewielkich plantacjach i zbierana oraz przetwarzana wedle tradycyjnych metod. Tutaj powstają jedne z najlepszych kaw wysokogórskich w całym Meksyku.

Mexico Jaguar
Opinie

Brak opinii

Dodaj opinię
Ocena *
*
*