0

Indonesia Java Purbaya 250g ziarno

PLN 34.99
PLN 139.96 / kg
Wysyłamy w 48h


Zachwycająca naturalnymi, owocowymi aromatami Arabika pochodząca z malowniczej, wulkanicznej wyspy Jawa. Jej egzotyczny bukiet stanowi pełne wdzięku połączenie orzechowej i czekoladowej słodyczy z orzeźwiającymi nutami cytrusów, czarnych porzeczek oraz agrestu. Wulkaniczna gleba, wyżynne obszary zachodniej Jawy pokryte gęstą, dziewiczą roślinnością oraz uczciwe podejście do uprawy, dają jedyną w swoim rodzaju kawę. To aromatyczna i egzotyczna pocztówka z niezwykłej krainy, jaką jest Indonezja.
Intensywność
2.5
Kwasowość
3.5
Region
Preanger Estate
Wysokość upraw
1200-1600 m n.p.m.
Metoda obróbki
myta
Stopień palenia
jasny (light)
Rekomendowany sposób parzenia
i
Opis
Cemorrado Honey

Indonesia Java Purbaya 250g ziarno

Indonesia Java Purbaya może się poszczycić aromatami cytrusów, czarnych porzeczek, a nawet agrestu. Te eleganckie nuty są przełamane przyjemnymi, pełnymi słodyczy smakami prażonych orzechów, czekolady deserowej i karmelu.

Cemorrado Honey

Połączenie zalet wulkanicznej wyspy, bogatej roślinności oraz burzliwej historii znalazło odzwierciedlenie w wyjątkowych, aromatycznych ziarnach o egzotycznym, orzeźwiającym bukiecie stanowiącym idealną ilustrację tej wyjątkowej krainy blisko 17 tysięcy wysp!

Cemorrado Honey

Na malowniczych indonezyjskich wyspach położonych wokół równika można znaleźć wszystko, co najlepsze dla uprawy kawowca: bogate, wulkaniczne gleby, zróżnicowany klimat i oczywiście malownicze, wysokogórskie obszary.

Nie dziwne więc, że na wielu z nich uprawia się wysokiej jakości Arabiki. Ta pochodząca z Jawy ma najdłuższą historię w całym regionie. Już w XVII wieku – za sprawą holenderskich kolonii – na kaskadowych tarasach spływających soczystą zielenią pojawiały się pierwsze uprawy.

Cemorrado Honey

Obecność wulkanicznych masywów (a dzięki temu żyznej gleby) oraz dziewiczej roślinności nadaje tamtejszym Arabikom specyficzny charakter

Cemorrado Honey

Długa historia indonezyjskiej kawy

Kawa trafiła na wyspy Indonezji stosunkowo wcześnie, bo już pod koniec XVII wieku (Indonezja była pierwszym miejscem po Arabii i Etiopii, gdzie uprawiano kawę na szeroką skalę). Kolonizatorzy holenderscy dostarczyli ją z Jemenu i to oni założyli pierwsze plantacje – właśnie na Jawie.

Cemorrado Honey

To jedna z bardziej wyżynnych wysp Indonezji, której charakterystycznym elementem są masywy wulkaniczne. Wyjątkowy mikroklimat, duże wysokości, żyzna gleba i bujna roślinność to zdecydowanie dobry wstęp do pozyskiwania wysokiej jakości ziaren.

Cemorrado Honey

Te ziarna trafiały później do Europy, gdzie zdobywały dużą sławę i przyczyniły się do wysokiej renomy egzotycznych Arabik z Indonezji. Duże, historyczne plantacje, które założyli Holendrzy – po ogłoszeniu niepodległości przez Indonezję w 1949 roku – zmieniły się w mniejsze, często rodzinne gospodarstwa rolne.

Cemorrado Honey

Takim historycznym rodowodem może się pochwalić farma Preanger Estate, z której pochodzi nasza kawa. Pomimo gwałtownych zmian w strukturze produkcji kawy na Jawie – Arabika z tej indonezyjskiej wyspy ciągle szczyci się dobrą jakością.

Wysoko położone plantacje i niewielkie gospodarstwa gwarantują uprawy naturalne, często praktykowane w sposób tradycyjny, co pozwala na dobrą selekcję owoców i wyłuskanie tylko tych najlepszych.

Cemorrado Honey
Opinie

Brak opinii

Dodaj opinię
Ocena *
*
*