0

Świeżo palona kawa ziarnista MK Fresh Brazil Mogiana 3x1kg

PLN 240.27
Wysyłamy w 48h

Klasyczna, brazylijska stuprocentowa arabica Brazil Mogiana to kawa, która urzeka swoją równowagą smakową i niską kwasowością. Jej delikatna słodycz wynika z wyczuwalnych nut miodu, karmelu, orzecha i mlecznej czekolady. Będzie doskonałym wyborem na popołudniową filiżankę przyjemności, ale także świetną bazą pod klasyczne espresso.

Zestaw kaw ziarnistych MK Fresh Brazil Mogiana 3x1kg

Gatunek: 100% Arabika.

Poziom intensywności: średnio intensywna

Profil smakowy: Klasyczna, brazylijska kawa, która urzeka równowagą smakową, delikatnością i słodyczą, jej bukiet stanowi połączenie słodyczy miodu oraz karmelu z aromatami orzecha i mlecznej czekolady.

Zawartość zestawu
  • Brazil Mogiana 1kg ziarno
  • Brazil Mogiana 1kg ziarno
  • Brazil Mogiana 1kg ziarno
Opis
Brazil Mogiana

BRAZIL MOGIANA - POCHODZENIE

Brazylijska kawa ziarnista Brazil Mogiana pochodzi z regionu o tej samej nazwie - doliny Mogiany położonej na granicy stanów Sao Paulo oraz Minas Gerais. Obszar ten wyróżnia się najlepszymi warunkami klimatycznymi do uprawy krzewów kawowca w całej Brazylii, dlatego to właśnie stamtąd uzyskuje się wysokiej jakości 100% arabikę.

Dzięki uprawie na wysokości 800-1200 m n.p.m. oraz suchej metodzie obróbki, brazylijska kawa ziarnista wyróżnia się słodkim bukietem i kremową łagodnością. Niska kwasowość sprawia, że możesz wyraźnie wyczuć na swoim podniebieniu nuty czekoladowo-orzechowe, a nawet miodowe czy karmelowe. Jest to kawa o klasycznym, pełnym smaku oraz spójnym profilu, dlatego zestaw kawy ziarnistej 3x1kg możesz wykorzystać do picia o każdej porze dnia, ale także do stworzenia prawdziwego, włoskiego espresso.

Brazil Mogiana

SŁODKA W SMAKU ARABICA

Warunki klimatyczne regionu Mogiana, podobnie jak Sul Minas oraz Cerrado - najlepszych w Brazylii obszarów do uprawy krzewów kawowca - przyczyniają się do produkcji brazylijskiej kawy ziarnistej o klasycznym, lecz słodkim bukiecie smakowym. Słodycz ta wynika z naturalnej, suchej metody obróbki ziaren. Wiśnie kawy tuż po zbiorach wystawiane są bezpośrednio na ciepłe, brazylijskie promienie słoneczne. Przez 4 tygodnie na świeżym powietrzu cukry zawarte w ich miąższu przenikają w głąb ziaren, po czym zewnętrzna skorupka jest zdejmowana. W efekcie otrzymujemy ziarna charakteryzujące się niską kwasowością i goryczką. Dzięki temu profil smakowy oferowanej kawy staje się bardziej delikatny i zrównoważony.

KAWA DLA MIŁOŚNIKÓW KLASYKI

Zestaw kawy ziarnistej 3x1kg to idealna kompozycja dla miłośników kawy zarówno klasycznej, w formie espresso, jak i różnych mlecznych wariacji. Świeżo palona kawa Brazil Mogiana zaparzona w ekspresie ciśnieniowym, kawiarce czy frenchpressie oddaje pełny bukiet naturalnie słodkiego, klasycznego smaku o niskiej goryczy. Dzięki temu przygotujesz z niej doskonałe latte macchiato, cappuccino czy klasyczną, czarną kawę, która da Ci energię do działania na resztę dnia.

Brazil Mogiana

Brazylijska kawa ziarnista to idealny sposób na celebrowanie brazylijskiego podejścia do kawy. Dla miłośników tego czarnego napoju Brazil Mogiana to klasyka gatunku, która pozwala zanurzyć się w wyczuwalnym, naturalnie słodkim bukiecie czekoladowo-orzechowych nut aromatycznych. Tego typu arabikę warto zawsze mieć w swojej kuchni, by zaspokoić podniebienia zarówno wszystkich domowników, jak i gości - także ceniących najlepszą, brazylijską kawę.

Opinie potwierdzone zamówieniem

Brak opinii

Dodaj opinię
Ocena *
*
*
Opublikowane zostaną tylko opinie potwierdzone zamówieniem