0

Świeżo palona kawa ziarnista MK Fresh Brazil Mogiana 2x1kg

PLN 169.08
Wysyłamy w 48h

Średnio intensywna, brazylijska kawa ziarnista o klasycznym, zrównoważonym smaku. Stuprocentowa arabica Brazil Mogiana charakteryzuje się niską kwasowością i wyczuwalnymi nutami miodu, mlecznej czekolady, orzechów i karmelu. Delikatny, pełny bukiet to propozycja idealna zarówno na popołudniową filiżankę kawy, jak i doskonała baza pod prawdziwe włoskie espresso.

Zestaw kaw ziarnistych MK Fresh Brazil Mogiana 2x1kg

Gatunek: 100% Arabika.

Poziom intensywności: średnio intensywna

Profil smakowy: Klasyczna, brazylijska kawa, która urzeka równowagą smakową, delikatnością i słodyczą, jej bukiet stanowi połączenie słodyczy miodu oraz karmelu z aromatami orzecha i mlecznej czekolady.

Zawartość zestawu
  • Brazil Mogiana 1kg ziarno
  • Brazil Mogiana 1kg ziarno
Opis
Brazil Mogiana

BRAZIL MOGIANA - POCHODZENIE

Zestaw kawy ziarnistej 2x1kg to starannie wyselekcjonowane ziarna uprawiane w wyjątkowym regionie brazylijskiego giganta kawowego - dolinie Mogiany położonej na granicy stanów Sao Paulo i Minas Gerais. Obszar ten wyróżnia się najlepszymi warunkami klimatycznymi do uprawy krzewów kawowca w całej Brazylii, dlatego to właśnie stamtąd uzyskuje się wysokiej jakości 100% arabikę.

Brazil Mogiana

Czemu ta brazylijska kawa ziarnista zawdzięcza swą niską kwasowość i wyczuwalne słodkie aromaty? Sekret tkwi w naturalnej, suchej metodzie obróbki. Owoce kawowca tuż po zbiorach wystawiane są bezpośrednio na ciepłe, brazylijskie promienie słoneczne. Przez 4 tygodnie na świeżym powietrzu cukry zawarte w ich miąższu przenikają w głąb ziaren, po czym zewnętrzna skorupka jest zdejmowana. W efekcie otrzymujemy ziarna charakteryzujące się niską kwasowością i goryczką. Dzięki temu profil smakowy kawy Brazil Mogiana staje się bardziej delikatny, okrągły i zrównoważony.

BRAZYLIJSKA KAWA ZE SŁODKĄ NUTĄ

Dzięki uprawie na wysokości 800-1200 m n.p.m. oraz suchej metodzie obróbki brazylijska kawa ziarnista Brazil Mogiana wyróżnia się słodkim bukietem i kremową łagodnością. Niska kwasowość sprawia, że możesz wyraźnie wyczuć na swoim podniebieniu nuty czekoladowo-orzechowe, a nawet miodowe czy karmelowe. Jest to kawa o klasycznym, pełnym smaku oraz spójnym profilu, dlatego zestaw kawy ziarnistej 2x1kg możesz wykorzystać do picia o każdej porze dnia, ale także do stworzenia idealnej bazy pod prawdziwe włoskie espresso.

Brazil Mogiana

Nazwa regionu Mogiana, z którego wywodzi się ta wyjątkowa kawa, pochodzi od nazwy spółki, która wybudowała linię kolejową przebiegającą między innymi przez ten obszar. Miała ona służyć właśnie do transportu ziaren kawy. To pokazuje, jak istotna dla Brazylijczyków jest uprawa krzewów kawowca. Kochają oni nie tylko smak czystej, klasycznej arabiki, ale także cały proces uprawiania jej, zbierania ręcznego i suszenia ziaren, a następnie parzenia w odpowiedni sposób. Według wielu mieszkańców Brazylii świeżo palona kawa powinna być wyrazista i słodka - daje energię na cały dzień, ale także pozwala celebrować małe przyjemności i czerpać radość z każdej chwili. Dla miłośników tego czarnego napoju Brazil Mogiana to klasyka gatunku, która pozwala zresetować kubki smakowe i zanurzyć się w wyczuwalnym, naturalnie słodkim bukiecie czekoladowo-orzechowych nut aromatycznych. Tego typu arabikę warto zawsze mieć w swojej kuchni, by zaspokoić podniebienia zarówno wszystkich domowników, jak i gości - także będących amatorami najlepszej, brazylijskiej kawy.

Opinie potwierdzone zamówieniem

Brak opinii

Dodaj opinię
Ocena *
*
*
Opublikowane zostaną tylko opinie potwierdzone zamówieniem