0

Brazil Yellow Bourbon Dona Nenem 1kg ziarno

PLN 115.99
PLN 115.99 / kg
Wysyłamy w 48h

Niezwykle delikatna, naturalnie słodka, a zarazem aromatyczna - taka właśnie jest jedna z najbardziej cenionych przez ekspertów odmian brazylijskiej kawy. Brazil Yellow Bourbon charakteryzuje się wyjątkowo niską kwasowością i wyczuwalnymi nutami kwiatowymi, a aromaty miodu i wiśni przeniosą Cię w świat ujmującego smaku pożądanego przez amatorów kawy z całego świata.

Intensywność
2.5
Kwasowość
0.5
Region
Patos de Minas
Wysokość upraw
1054 – 1068 m n.p.m.
Metoda obróbki
Pulped natural
Stopień palenia
średni (medium)
Rekomendowany sposób parzenia
i
Opis
Brazil Yellow Bourbon

Brazylijska kawa ziarnista od dawna jest jedną z najbardziej cenionych kaw na świecie, ale wszystko to, co jest w niej najlepsze, znajdziesz w rzadkiej i pożądanej odmianie Yellow Bourbon. Jej naturalna słodycz wynika z wyjątkowo niskiej kwasowości oraz kremowej konsystencji, która rozpływa się w ustach. Świeżo palona kawa uwalnia niezwykłe aromaty kwiatowe, orzechowe, czekoladowe i wiśniowe z dodatkiem kardamonu, które nadają tej odmianie głębi i sprawiają, że jest jedyna w swoim rodzaju.

ODMIANA BOURBON

Kawa Brazil Yellow Bourbon swoją nazwę zawdzięcza wyjątkowemu pochodzeniu i historii upraw. Wywodzi się ona z czasów podbojów kolonialnych, czyli początku XVIII wieku, kiedy to Francuzi usiłowali zapoczątkować uprawę kawy na wyspie Bourbon na Oceanie Indyjskim. Owoce kawowca uległy tam mutacji, przez co zmieniły swój kolor z naturalnego czerwonego na niespotykany - żółty. Tę wyjątkową odmianę brazylijskiej Arabiki wyróżnia jednak nie tylko barwa.

Brazil Yellow Bourbon

Uprawa odmiany Bourbon jest bardziej wymagająca niż w przypadku innych rodzajów Arabiki. Jej żółte owoce są mniejsze i bardziej zwarte niż w odmianie Typica, ale też dają średnio o 20-30% więcej zbiorów. Krzewy rosną jednak tylko w trudno dostępnych miejscach, na stromych zboczach górskich. Ze względu na tamtejszą topografię i warunki klimatyczne, owoce odmiany Bourbon wymagają w przeważającej większości działań ręcznych - ziarnko po ziarnku.

Brazil Yellow Bourbon

Metoda obróbki kawy Yellow Bourbon także nadaje jej charakterystycznego smaku i aromatu. Pulped natural, bo tak nazywamy tę metodę, polega na pozbawieniu owoców skórki kawowej i suszeniu ich na słońcu. Dzięki temu naturalna słodycz nie ulatnia się, ale zostaje wchłonięta przez ziarna, które następnie uwalniają wyjątkowy aromat w Twojej filiżance.

Brazil Yellow Bourbon

KAWA Z JEDNEJ PLANTACJI

Nasza kawa ziarnista 1kg Yellow Bourbon uprawiana jest przez Eduardo Campos, który otrzymał ziemię poprzez dziedzictwo od rodziny swojego ojca a farmę "Fazenda Dona Nenem" nazwał po swojej matce. Pracę jako plantator kawy rozpoczął w 1977 roku, będąc pierwszym w regionie Patos de Minas do sadzenia kawy, zgodnie z własnymi oświadczeniami. Szczególną uwagę poświęcono przyrodzie jeszcze zanim koncepcje certyfikacji dotarły do Brazylii. W praktyce konserwacja wykracza daleko poza sztywne brazylijskie przepisy dotyczące ochrony środowiska. Drzewa rodzime i krzewy są przesadzane, a wpływ hodowli bydła jest kompensowany przez ochronę wody wzdłuż rzek i potoków - zachowało się to, podczas gdy z drugiej strony praktykowane są nowoczesne techniki rolnicze. Farma posiada certyfikat UTZ jak również certyfikat Rainforest Alliance. Każdą kupioną torebką Brazil Yellow Bourbon Dona Nenem wspierasz projekt społeczny Casa da Criança w Brazylii.

Brazil Yellow Bourbon

Ze względu na to, że ta brazylijska kawa ziarnista uprawiana jest w tak wyjątkowych warunkach na jednej plantacji, jej ziarna są wysoce pożądane na całym świecie. Fazenda Dona Nenen stworzyła w związku z tym unikatową technologię obróbki i przechowywania tej rzadkiej, żółtej odmiany Arabiki.

System Grain PRO pozwala na pakowanie ziaren w sposób przedłużający ich świeżość i intensywność aromatu. Przechowywane są one w specjalnie stworzonych, podwójnych workach, które wytwarzają wewnątrz środowisko najbardziej przyjazne kawie. Dzięki takiej technologii kawa ziarnista 1kg prosto z Brazylii może trafić do palarni i kawiarni na całym świecie z głębią smaku i aromatu.

Brazil Yellow Bourbon
Opinie potwierdzone zamówieniem

Brak opinii

Dodaj opinię
Ocena *
*
*
Opublikowane zostaną tylko opinie potwierdzone zamówieniem