Porównaj smaki: (/)
Infolinia: 61 816 69 42 czynna pn-pt: 8-16

Jamaica Blue Mountain 250g ziarno

NOWOŚĆ
Cena:
175,00 zł

700,00 zł / kg

Sztuk:
Wysyłamy w 48h
Ten produkt dostarczymy za darmo.
Zaliczana do grona kilku kultowych kaw na całym świecie – marka będąca symbolem znakomitego aromatu i najwyższej jakości. Jej oryginalny i wyrafinowany charakter jest pochodną miejsca uprawy, którym są strome zbocza Gór Błękitnych. Na niewielkich tarasach górskich, wśród zimnego, wilgotnego powietrza i gęstych mgieł dojrzewa Arabika będąca kapitalnym połączeniem aromatów kwiatowych i pomarańczowych z subtelnymi nutami czekolady. Wyjątkowy klimat sprawia, że kawa dojrzewa dwa razy dłużej niż w innych regionach, przez co staje się niezwykle elegancka i wyrafinowana. Dedykowana na szczególne okazje, bo każda filiżanka stanowi znaczące i wyjątkowe przeżycie.
Intensywność 2,5
Kwasowość 1,5
Prosto z Manufaktury
bezpośrednio do Ciebie
Bezpłatna dostawa
od 50 zł
Wysyłamy
w 48h
Map
Klasa ziarna
Select
Wysokość upraw
910-1700 m n.p.m.
Metoda obróbki
myta (fully washed)
Stopień palenia
średnio ciemny (medium-dark)
Rekomendowany sposób parzenia
i
Opis

Jamaica Blue Mountain 250g

Zaliczana do grona kilku kultowych kaw na całym świecie – marka będąca symbolem znakomitego aromatu i najwyższej jakości. Ze względu na unikatowe miejsce uprawy, niewielką produkcję i swoją renomę jest niezwykle rzadka i pożądana. Blue Mountain pochodzi z niewielkiej Jamajki i uprawiana jest na piętrowych plantacjach położonych na stromych zboczach Gór Błękitnych. Tam, w cieniu gęstych mgieł i chmur, w najbogatszej glebie rozwija swój oryginalny profil smakowy będący kompozycją aromatów kwiatowych i pomarańczowych z nutami czekolady i orzechów. Wyjątkowy klimat sprawia, że kawa dojrzewa dwa razy dłużej niż w innych krajach i regionach, przez co staje się niezwykle elegancka i wyrafinowana – przez wielu uważana jest za najlepszą na świecie. To kawa dedykowana na szczególne okazje, bo każda filiżanka stanowi znaczące i wyjątkowe przeżycie.

Tam, w cieniu gęstych mgieł i chmur, w najbogatszej glebie rozwija swój oryginalny profil smakowy będący kompozycją aromatów kwiatowych i pomarańczowych z nutami czekolady i orzechów. Wyjątkowy klimat sprawia, że kawa dojrzewa dwa razy dłużej niż w innych krajach i regionach, przez co staje się niezwykle elegancka i wyrafinowana – przez wielu uważana jest za najlepszą na świecie. To kawa dedykowana na szczególne okazje, bo każda filiżanka stanowi znaczące i wyjątkowe przeżycie.

Kawa z Gór Błękitnych

Sekretem fenomenu kawy Blue Mountain jest niewątpliwie unikatowy na skalę światową terrior, czyli połączenie odpowiednich warunków klimatycznych i geograficznych, które mają ogromny wpływ na charakter kawy. Znajdujące się na wschodzie Jamajki wzniesienia Gór Błękitnych to miejsce spotkania gorących i wilgotnych mas powietrza oceanicznego z chłodnym powietrzem górskim, w wyniku którego powstają gęste mgły i chmury ograniczające dostęp promieni słonecznych do krzewów kawowca. Uprawiane w cieniu i na tak dużej wysokości rośliny dojrzewają niemal dwukrotnie dłużej niż klasyczne kawowce, dzięki czemu profil aromatyczny kawy Blue Mountain staje się unikatowy i nieporównywalny z żadną inną Arabiką. Subtelny aromat tej kawy, duża delikatność i wyrafinowane połączenie smaków to również pochodna bardzo bogatej gleby i sąsiedztwa gęstych lasów oraz upraw owoców towarzyszących plantacjom kawy. Za sprawą dużych wysokości, gęstej mgły i znacznego zalesienia kawa jest trudno dostępna – tak jakby sama natura chroniła najcenniejszy skarb tego regionu.

Ekskluzywna marka

Kawa Blue Mountain pochodzi wyłącznie z upraw ulokowanych na wysokości nie mniejszej niż 910m n.p.m. – kawowce rosną na stromych zboczach, a uprawy rozlokowane są na piętrowych tarasach. Owoce zbierane są tylko ręcznie i poddawane najbardziej rygorystycznym testom nad którymi czuwa Coffee Industry Board of Jamaica. Ręcznie sprawdza się rozmiar ziaren, ich kolor, kształt, a także jakość – zarówno w przypadku zielonej kawy, jak również ziaren testowo wypalanych i poddawanych badaniom smaku i aromatu. Dopiero kawa, która przejdzie taką procedurę pomyślnie trafia na eksport. Nie dziwi więc fakt, że produkcja jest bardzo niska, a zbiory niezwykle drogocenne – Blue Mountain to oznaczenie, które przyznawane jest bardzo ostrożnie. Co więcej, 80% najwyższej jakości kawy, która jest przeznaczona na eksport, trafia do Japonii, która słynie z umiłowania do najlepszych Arabik. Obszar upraw w tym regionie jest naprawdę niewielki i stanowi drobny ułamek tego, czym dysponują takie kraje jak Brazylia, Kolumbia, Indie, a nawet mniejsze kraje – takie jak Panama. Dlatego też możliwość zaparzenia i spróbowania prawdziwej kawy Blue Mountain z Jamajki jest nie do przecenienia.

Opinie

3 produkt(ów)

Joanna
Kawa przepyszna, w zasadzie nasuwa się jedna myśl, że kawa tak delikatna i subtelna jak te błękitne chmury. Anielski delikatny smak i aromat. Kawa pozbawiona goryczki i te cudowne nuty cytrusowe i kwiatowe sprawiają, że każda wypita filiżanka staje się niezwykłym wydarzeniem. Mam zaszczyt pic ją po raz trzeci i zawsze z drżącą ręką otwieram każde opakowanie.
To samo się dzieje, gdy otwieram opakowanie mojej ukochanej kawy - Geishę.

Krzysztof
Kawa jest naprawde bardzo dobra moge cos powiedziec na ten temat bo czesto tam bywamy bo moja zona jest z Jamajki
Krystyna
Tą kawę przywiozłam sobie z Jamajki, To moim zdaniem najlepsza kawa!
Dodaj opinię