Porównaj smaki: (/)
Infolinia: 61 816 69 42 czynna pn-pt: 8-16

Indonesia Blue Bianca 250g ziarno

EDYCJA LIMITOWANA
Cena:
26,50 zł

106,00 zł / kg

Sztuk:
Wysyłamy w 48h
Blue Bianca to kawa szlachetna, czysta w smaku oraz bardzo intensywna – przesycona ciepłem sumatrzańskiego słońca oraz aromatycznym powietrzem. Ziarna posiadają charakterystyczne, egzotyczne aromaty owoców tropikalnych, cedru, przypraw oraz czekolady. Plantacje tej wysokogatunkowej kawy znajdują się nieopodal największego jeziora kraterowego na świecie – Toba, na wysokości 1400 m n.p.m.
Intensywność 4
Kwasowość 2,5
Prosto z Manufaktury
bezpośrednio do Ciebie
Bezpłatna dostawa
od 99 zł
Wysyłamy
w 48h
Map
Region
Lintong
Wysokość upraw
1400 m n.p.m.
Metoda obróbki
półmyta
Stopień palenia
średnio ciemny (medium-dark)
Rekomendowany sposób parzenia
i
Opis
Zatoka Blue Bianca

Indonesia Blue Bianca 250g

Blue Bianca to wysokiej jakości indonezyjska kawa o dużej intensywności oraz egzotycznych nutach owoców tropikalnych, cedru, przypraw oraz czekolady. Ziarna pochodzą z Sumatry i uprawiane są na wyjątkowym górskim płaskowyżu Onan Ganjang na wysokości 1400 m n.p.m. Taka wysokość oraz duża różnorodność przyrodnicza regionu decydują o tym, że kawa jest czysta w smaku i niezwykle bogata w różnorodne aromaty. Nazwa Blue Bianca odnosi się prawdopodobnie do niebieskiej barwy ziaren, które są efektem lokalnego procesu obróbki Giling Basah. Kawa pozyskiwana przy pomocy najlepszych, najdokładniejszych metod – niezwykle wyrazista i szlachetna.

Blue Bianca

Lintong – kraina jezior, paproci i… kawy

Kawa Blue Bianca uprawiana jest na Sumatrze w niewielkim regionie Lintong Nihuta położonym na południowy zachód od jeziora Toba – największego i jednego z najgłębszych jezior kraterowych na świecie. Obszar produkcji kawy obejmuje płaskowyż Onan Ganjang usytuowany na wysokości 1400 m n.p.m.

Blue Bianca

Miejsce to słynie z bogatej różnorodności flory, w tym przede wszystkim wielu różnych gatunków paproci. Kawa uprawiana jest tutaj w bardzo tradycyjny sposób i prawie wyłącznie przez małe farmy, dzięki czemu otrzymujemy w pełni naturalną arabikę. W takich okolicznościach dojrzewa Blue Bianca i jej egzotyczny, a przy tym klarowny aromat.

Blue Bianca – kawa pełna kolorów

Nazwa – Blue Bianca odnosi się prawdopodobnie do koloru kawy obrabianej tradycyjną dla Sumatry metodą Giling Basah. Kawa jest “bianca”, czyli biała wówczas, gdy owoce zostają pozbawione miąższu, a ziarna obleczone są wyłączanie jasną, półprzezroczystą warstwą pergaminu. Z kolei jej ziarna stają się niebieskawe po wyłuskaniu z tej warstwy – to cecha charakterystyczna kawy pozyskiwanej tą unikalną metodą. Ziarna Blue Bianca dzięki takiej obróbce dają po prażeniu pełne body oraz intensywny smak – niemal zupełnie pozbawiony kwasowości. Oferowana przez MK Cafe Fresh kawa dzięki nowoczesnym, rygorystycznym metodom zbiorów oraz obróbki wyróżnia się szlachetnym, czystym smakiem.

Blue Bianca
Blue Bianca
Opinie
Strona:
  1. 1
  2. 2

1-10 z 12

Tymek
Elegancka kawa.
Adam
Zero goryczy ale bardzo kwaśna. Wyraźna nuta owocowa. Nie jest mdła, przytłaczająca. Myślę że sprawdzi się w lecie jako mrożona. Skalę kwasowości podniósłbym do 4
Michał
Dobra kawa jako alternatywa dla brazylijskich czy afrykańskich. Niezbyt kwaśna, wyróżnia się nutami smakowymi. Warto sprawdzić!
Rafał
Jestem odrobinę zawiedziony poziomem kwasowości tej kawy. Ewidentnie jest niedoszacowana. W mój gust z tego względu nie trafiła. Uważam że należy poprawić etykietę :)
MACIEJ
ŚWIETNA!
Karolina
Elegancki, intensywny aromat, ale dla mnie zbyt kwaśna, zbyt agresywna. Nuty czekoladowe jak dla mnie niewyczuwalne.
Emilia
Wspaniały aromat, kwasowośc bardzo lekka. Smak wspaniały. Jedna z lepszych kaw.
magda
Jak dla mnie trochę za mocna, ale mój mąż jest zachwycony. Polecam :)
Winicjusz
Dominacja kwasowości nad wszystkim, do ostatniej krwi walczyła goryczka. Ale też poległa z kretesem, w tej kawie kwasowość nie bierze jeńców, zabija wszystko bezlitośnie...
Artur
Świetna kawa i bardzo dobre palenie. Jak dla mnie jeden z najlepszych waszych produktów. Smakowo bardzo delikatna i mocna, wyczuwalne nuty czekolady, i cytrusów, dodają subtelności espresso. Body i crema słabe, ale przy dobrze dobranym mieleniu dłuższą chwilkę crema się utrzyma, jednak nie jest to wyznacznik smaku i jakości tej odmiany ! :D
Dodaj opinię