Porównaj smaki: (/)
Infolinia: 61 816 69 42 czynna pn-pt: 8-16

INDIA MONSOONED AA 250G ZIARNO

Cena:
26,90 zł

107,60 zł / kg

Sztuk:
Wysyłamy w 48h
Pochodząca z regionu Malabar słynna, indyjska kawa monsunowa swój niepowtarzalny bukiet zawdzięcza wilgotnym monsunom. Jej aromatyczny napar posiada wyraziste nuty czekolady, karmelu, szlachetnego drewna oraz przypraw. W porównaniu do klasycznych, indyjskich Arabik – charakteryzuje się niespotykanym łagodnym smakiem, minimalną kwasowością i zmysłowym aromatem, który przywidzi na myśl powiew ciepłego, orientalnego wiatru.
Profil aromatyczny
Intensywność 3
Kwasowość 1
Prosto z Manufaktury
bezpośrednio do Ciebie
Bezpłatna dostawa
od 99 zł
Wysyłamy
w 48h
Map
Region
MALABAR
Klasa ziarna
AA
Wysokość upraw
1100-1200 m n.p.m.
Metoda obróbki
natural/ monsooned
Stopień palenia
średni (medium)
Rekomendowany sposób parzenia
i
Opis
India Monsooned

India Monsooned AA

Przedstawiamy słynną, indyjską kawę monsunową, czyli jedną z najbardziej oryginalnych kaw na całym świecie! Jej wyjątkowy profil smakowy to efekt nietypowego procesu obróbki, który polega na nasyceniu ziaren kawowca wilgotnymi, monsunowymi wiatrami. Taka sama kawa znana była już w czasach wielkich wypraw morskich – wówczas jej właściwości były naturalnym efektem długotrwałej żeglugi z Indii do Europy.

India Monsooned

Podróżujące w ładowniach żaglowców ziarna wystawione były na działania monsunów, które zmieniały ich wygląd, kolor, a także sam kawowy bukiet, który niespodziewanie przypadł go gustu amatorom tego napoju w Europie. Obecnie India Monsooned Malabar to najpopularniejsza indyjska kawa o wyjątkowym, łagodnym, gładkim smaku, który wyróżnia ją spośród wszystkich innych kaw z tego regionu. Jej aromatyczny napar posiada charakterystyczne nuty czekolady, karmelu, szlachetnego drewna oraz przypraw – w tym również czarnego pieprzu. Bukiet India Monsooned to orientalna esencja Indii – ale w łagodnym, zmysłowym, kobiecym wydaniu.

India Monsooned

Podróże, które zmieniły kawę

Geneza indyjskiej kawy monsunowej związana jest z okolicznościami historycznymi, czyli z ekspansją kolonialną oraz powszechną żeglugą morską. Indyjskie ziarna kawowca podróżujące do Europy poprzez Przylądek Dobrej Nadziei – za sprawą wilgotnych, morskich wiatrów – nabierały nowych właściwości. Kawa osłonięta była od wiatrów monsunowych wyłącznie drewnianym kadłubem statku – tam na przemian nabierała wilgoci i wysychała – uzyskując charakterystyczną żółto-brązową powłokę oraz zupełnie nowy bukiet smakowy. Właśnie w takiej kawie indyjskiej zasmakowali Europejczycy, dla których aromatyczny, lecz łagodny napar był bardzo pożądany.

India Monsooned

Indyjska kawa monsunowa

Wraz ze zmianą warunków podróży na lepsze – indyjska kawa utraciła ten specyficzny smak – ale eksperci i farmerzy postanowili odtworzyć proces jej pozyskiwania w kontrolowanych warunkach. Obecnie kawa zebrana w regionie Malabar układana jest do suszenia w specjalnie do tego stworzonych, wentylowanych magazynach, gdzie monsunowe wiatry mają swobodny dostęp do ziaren – zupełnie jak w ładowniach dawnych żaglowców. Ziarna są regularnie obracane i pielęgnowane, dzięki czemu zachowuje się ich najwyższą jakość, czego dowodem jest również symbol AA. W ten sposób powstaje kawa, która jest niepodobna do żadnej innej indyjskiej Arabiki – aromatyczna, ale niezwykle łagodna i dobrze zbalansowana.

Opinie
Strona:
  1. 1
  2. 2

1-10 z 13

Kamil
Wyjątkowa kawa.
Wojtek
Pyszna kawa
Arek
Przepyszna kawa o delikatnym smaku. Zdecydowanie moja ulubiona ;)
Piotrek
Znam kawa monsunową z kilku innych palarni i zawsze mi smakowała, w smaku było dużo czekolady i pewnej aksamitności. Oferowana przez was jest chyba najgorszą monsunową jaka mi się zdarzyła. Kiepska jakość i fatalny, ciemny wypał niewiele mający wspólnego z klasycznym wypałem city roast. Proponuje zmienić roastera albo osobę odpowiedzialna za opisy kawy na stronie internetowej.
Sylwia
Do ekspresu ciśnieniowego - nie polecam tej kawy. Ostry, gorzki, węglowy smak. Dla mnie zbyt mocno palona i dlatego traci walory w ekspresie.
Karolina
Bardzo przeciętna, płaska, banalna. Z całego opisu najbardziej adekwatne jest niestety drewno. Nie jest przesadnie ostra, więc nie odrzuca. Poprawna, ale poniżej oczekiwań. Próbowałam ją tuż po Peru, więc zjazd co najmniej o 2 półki.
Michał
Fantastyczna kawa. Śmiałem się z nuty "szlachetne drewno", ale faktycznie ma taki przyjemny posmak. Warto!
Jan
Super, Łagodna , pełna smaku. Bez nadmiernych aromatów. Po prostu kawa do picia.
Sławek
Aromatyczna i łagodna, bardzo przyjemna na popołudniową filiżankę. Ma swój charakter, czuć drewno i leciutki dymny posmak. Godna polecenia.
Joanna
Przepyszna kawa. W profesjonalnym ekspresie zawsze cudowna ze wspaniałą cremą jako espresso i cappuccino. Cudowny egzotyczny smak i aromat.
Dodaj opinię