Porównaj smaki: (/)
Infolinia: 61 816 69 42 czynna pn-pt: 8-16

Honduras SHG 250g Ziarno

DARMOWA DOSTAWA
Cena:
22,40 zł

89,60 zł / kg

Sztuk:
Wysyłamy w 24h
Honduras SHG jest kawą w całości wyprodukowaną przez kobiety z kawowej kooperatywy w La Paz. Efekt ich pracy to doskonałej jakości ziarna pochodzące z wysokogórskich plantacji zlokalizowanych w regionie Montecillios. Kawa z symbolem SHG charakteryzuje się bogatym bukietem aromatów, w którym wyróżniają się nuty: pomarańczy, brzoskwini, orzechów, a nawet wanilii. Jest wyjątkowa zarówno ze względu na smak jak i sposób produkcji, ponieważ została stworzona wyłącznie przez kobiety.
Profil aromatyczny
Intensywność 3,5
Kwasowość 2,5
Prosto z Manufaktury
bezpośrednio do Ciebie
Bezpłatna dostawa
od 35 zł
Wysyłamy
w 24h
Map
Klasa ziarna
SHG
Wysokość upraw
1200 - 1800 m n.p.m.
Metoda obróbki
mokra
Stopień palenia
średnio ciemny (medium-dark)
Rekomendowany sposób parzenia
i
Opis
Honduras

Jak przystało na kawę uprawianą na wysokości nawet do 1800 metrów – Honduras SHG charakteryzuje się bogatym i niezwykle zróżnicowanym bukietem aromatów. Łączy w sobie charakterystyczne dla górskich obszarów nuty owocowe, takie jak pomarańcze czy brzoskwinie z nutami orzechów laskowych, a nawet wanilii, typowymi dla Ameryki Środkowej. Niska kwasowość i niespodziewana delikatność pozwalają w pełni delektować się ich aromatami. Kawa stanowi owoc determinacji i talentu wyjątkowej kawowej spółdzielni - COMUCAP łączącej wyłącznie kobiety, które prowadzą plantację, uprawiają kawowce i są w pełni odpowiedzialne za efekt końcowy, czyli doskonałe ziarna SHG.

Honduras

Kooperatywa kobiet

Oferowana przez MK Cafe Fresh kawa została w całości wyprodukowana przez kobiety zrzeszone w spółdzielni COMUCAP w La Paz. Istotą tej kooperatywy jest wzmocnienie pozycji kobiet w Hondurasie oraz stworzenie sprawiedliwych warunków zatrudniania i wynagradzania. To inicjatywa charakterystyczna dla wielu rozwijających się krajów, gdzie społeczna rola kobiet jest marginalizowana. W Hondurasie ten problem jest szczególnie dotkliwy, dlatego powstawanie i funkcjonowanie spółdzielni kawowych ma szczególne znaczenie dla wsparcia samodzielności i niezależności kobiet.

Spółdzielnie takie jak COMUCAP dają im możliwość rozwoju zawodowego i decydowania o sobie – na równi z mężczyznami. Wszystkie prace przy zbiorze, obróbce kawy, a także czynności związane z logistyką i zarządzaniem wykonywane są przez kobiety, które zyskały dzięki temu szansę na godne życie oraz pracę w bezpiecznym, przyjaznym środowisku. Uprawiana przez nie kawa charakteryzuje się wysoką jakością, o czym świadczy sygnatura SHG – symbolizująca ziarna pochodzące z wysokogórskich plantacji, uprawiane w środowisku wolnym od zanieczyszczeń. Producent MK Cafe Fresh wspiera kobiece stowarzyszenia i kooperatywy zarówno finansowo, jak i technologicznie w wielu krajach na świecie, także w Hondurasie.

Honduras

Bogactwo Środkowej Ameryki

W liczącym ponad 7 mln obywateli Hondurasie – kawa daje zatrudnienie ponad 1 mln z nich i odpowiada za niemal 38% PKB kraju. Większość upraw stanowią małe plantacje rozlokowane w trzech głównych regionach: Montecillos, Copán oraz Agalta. Honduras posiada warunki naturalne i klimat podobny do sąsiedniej Gwatemali oraz Nikaragui, ale ze względu na słabo rozwiniętą infrastrukturę transportową i duże rozdrobnienie upraw – dopiero w połowie XX wieku zaczął liczyć się na światowej arenie jako znaczący producent kawy. Ziarna pochodzące z Hondurasu wśród wszystkich kaw środkowoamerykańskich wyróżnia najbardziej zróżnicowany profil smakowy – tutejsze gleby dostarczają zarówno delikatnych nut aromatycznych i kaw o niskiej kwasowości, jak również niezwykle wytrawnych bukietów w stylu afrykańskich, szczególnie kenijskich ziaren. Honduras znany jest z uprawy bardzo czystej i wysokojakościowej kawy – kawowce prawie w całości rosną w miejscach zacienionych i pochodzą z upraw organicznych.

Honduras
Opinie

5 produkt(ów)

Valera
I loved it!
Bartek
Super kawa, jest pyszna, bardzo intensywna i aromatyczna, można ją pić na okrągło bez znudzenia
Grzechu
Świetna kawa. Szybko stawia na nogi i ma wyrazisty smak. Niska kwasowość i optymalna intensywność, to kolejne zalety. Pochodzi z upraw dobrze nasłonecznionych (wiadomo, że im wyżej - tym lepiej), co czyni ją - na swój sposób - elitarną. Dla mnie -
the best ;)
JAK DLA MNIE SUPER
WŁAŚNIE POPIJAM SOBIE TĄ KAWĘ I JESTEM BARDZO Z NIEJ ZADOWOLONY NA SUPER SMAK I NIE JEST ZBYT MOCNA
Mateusz
Kawa po zaparzeniu w kawiarce jak i w ekspresie przelewowym (różne grubości mielenia) bardzo przeciętna... W zapachu czuć kwasowość, którą następnie (co prawda w mniejszym stopniu) czuć w smaku, fajnie wyczuwalny orzech w smaku. Generalna moja ocena - taka sobie, bez szału.
Dodaj opinię