0

GUATEMALA GOLDEN FLAKES 250 G OPAKOWANIE PREZENTOWE ZIARNO

PLN 39.99
PLN 159.96 / kg
Wysyłamy w 48h
Guatemala Golden Flakes z opakowaniem prezentowym to doskonały pomysł na upominek, który umili każde popołudnie czy poranek swoją intrygującą mieszanką czekoladowej i orzechowej słodyczy z owocowymi nutami żurawiny i winogron. Ta wysokiej jakości Arabika uprawiana jest na zboczach wulkanu Jumay w regionie New Oriente w Gwatemali. Połączenie wulkanicznej gleby, dużej wysokości uprawy oraz egzotycznego klimatu Gwatemali stanowi gwarancję niepowtarzalnego smaku kawy. 
Intensywność
3.5
Kwasowość
3.0
Region
Jalapa Oriente
Wysokość upraw
1500-1700 m n.p.m.
Metoda obróbki
myta (fully washed)
Stopień palenia
jasny (light)
Rekomendowany sposób parzenia
i
Opis
NICARAGUA LAS CAMPANILLAS

Guatemala Golden Flakes

Wybierz się w zmysłową podróż po urokliwym, górskim regionie New Oriente w Gwatemali i spróbuj kawy uprawianej na stokach wulkanu Jumay! Guatemala Golden Flakes – jak przystało na Arabiki rosnące na tak dużej wysokości – jest pełna słodyczy i intrygujących, owocowych aromatów. Kawowce powyżej 1500 m n. p. m. dojrzewają wolniej, dają mniej owoców – ale tworzą bogatszy, bardziej zróżnicowany bukiet.

Zaparz filiżankę kawy Golden Flakes i poczuj smaki mlecznej czekolady i orzechów przełamane przyjemnymi, owocowymi nutami winogron i żurawiny. Ze względu na duże wzniesienia tego malowniczego obszaru kawa zbierana jest ręcznie, a tym samym poddana ścisłej selekcji. Bogata wulkaniczna gleba to gwarancja niepowtarzalnego smaku i wysokiej jakości każdego ziarenka tej Arabiki.

NICARAGUA LAS CAMPANILLAS
NICARAGUA LAS CAMPANILLAS

Gwatemala – słodycz i owocowe aromaty

Gospodarka niewielkiej Gwatemali opiera się w dużej mierze na rolnictwie, którego niezwykle ważnym elementem jest kawa – w szczególności z segmentu specialty. Tutejsze Arabiki są cenione i poszukiwane przez amatorów małej czarnej i baristów z całego świata. Mało który region może pochwalić się tak niezwykłymi warunkami naturalnymi – Gwatemala zlokalizowana jest pomiędzy dwoma oceanami, jej krajobraz zdominowany jest przez góry i wulkany (odpowiedzialne za bogatą, żyzną glebę), a klimat jest deszczowy i ciepły. To wymarzone miejsce do uprawy kawowców.

Ponad 300 różnych mikroklimatów Gwatemali daje naprawdę duże szanse na wyhodowanie Arabiki o unikalnym, ciekawym bukiecie. Region New Oriente nie należy tutaj do wyjątków – plantacje ulokowane powyżej 1500 m n. p. m. tworzą pełne słodyczy i owocowych aromatów odmiany. Długo dojrzewające kawowe „wiśnie” i sąsiedztwo innych roślin nadaje im niepowtarzalny charakter tutejszego otoczenia. Smak kawy z New Oriente jest oryginalny i wyrafinowany – równocześnie jednak na tyle przyjemny, że zadowoli każdego kawosza. To doskonała Arabika, aby zacząć swoją przygodę z ziarnami o owocowym profilu.

NICARAGUA LAS CAMPANILLAS
NICARAGUA LAS CAMPANILLAS
Opinie

Brak opinii

Dodaj opinię
Ocena *
*
*