0

GUATEMALA LAS CAPUCHINAS 250G ZIARNO

2 Ocena(y)
PLN 32.99
PLN 26.39
PLN 105.57 / kg
Wysyłamy w 48h

Szlachetna Arabika pochodząca z malowniczego regionu Antigua w Gwatemali. Sąsiedztwo aż trzech wulkanów zapewnia żyzną glebę i doskonałe warunki do uprawy naprawdę dobrych kaw. Arabika Guatemala Las Capuchinas zbierana jest ręcznie na wysokości 1450 – 1800 m n.p.m. i starannie selekcjonowana. Bukiet charakteryzują w pełni naturalne aromaty czekolady, orzechów, a nawet brzoskwiń i ciemnych winogron. Najważniejsza jest jednak wyrazista, satysfakcjonująca słodycz. Warto spróbować Gwatemali w tak szlachetnym i wdzięcznym wydaniu..

Intensywność
3.0
Kwasowość
2.5
Region
Antigua Guatemala
Wysokość upraw
1450-1800 m n.p.m.
Metoda obróbki
mokra
Stopień palenia
średni (medium)
Rekomendowany sposób parzenia
i
Opis

Guatemala Las Capuchinas

Wysokiej jakości kawa uprawiana w Antigua w Gwatemali, w sąsiedztwie historycznej stolicy kraju, gdzie znajdują się aż trzy wulkany – w tym jeden aktywny. Region ten dał się już poznać jako miejsce uprawy znakomitych Arabik o niezwykle satysfakcjonujących walorach smakowych. To zasługa unikalnych warunków naturalnych i bardzo żyznych, wulkanicznych gleb.

Arabika Guatemala Las Capuchinas zbierana jest ręcznie na wysokości 1450 – 1800 m n. p. m. i starannie selekcjonowana. Najdoskonalsze ziarna dają dobrze zbalansowaną kawę o wyraźnym czekoladowym profilu. Aromaty orzecha laskowego, migdałów, miodu, brzoskwiń, a nawet ciemnych winogron tworzą bogaty bukiet, w którym dominującym wrażeniem jest przyjemna słodycz. To ziarna z regionu, którego zjawiska naturalne mają naprawdę kapitalne znaczenie dla jakości kawy wiernie oddającej charakter tej części Gwatemali.

Brazil Yellow Diamon

Wulkaniczna kawa

Malownicze miasteczko Antigua Guatemala – czyli „stara Gwatemala” – to historyczna i kulturalna atrakcja kraju, zachwycająca kolorowymi domami i pozostałościami kolonialno-barokowej architektury. Przez ponad 230 lat, aż do niszczycielskiego trzęsienia ziemi w 1773 roku, pełniło ono funkcję stolicy kraju. Po tym jak większość miasta uległo niemal całkowitemu zniszczeniu, postanowiono przenieść stolicę w bezpieczne miejsce.

Brazil Yellow Diamond

Obecnie Antigua Guatemala jest obiektem turystycznych pielgrzymek i ważną wizytówką regionu. Miasto położone jest na wysokości ponad 1500 m n. p. m. na górzystym obszarze centralnej Gwatemali, a nad nim wznoszą się trzy wulkany: Volcán de Agua („wulkan wody”), Acatenango oraz Volcán de Fuego („wulkan ognia”) – wciąż aktywny.

Brazil Yellow Diamon

Nie bez przyczyny jednak w tym niebezpiecznym regionie uprawiana jest kawa. Bogata w minerały wulkaniczna gleba oraz umiarkowany, ciepły klimat stanowią idealne i rzadkie połączenie – doskonałe dla wymagających Arabik. Na tak dużej wysokości szlachetne odmiany takie jak Bourbon czy Catuai uzyskują cenne właściwości, które skutkują intensywnym, żywym bukietem kawowym i satysfakcjonującym smakiem.

Brazil Yellow Diamond

Mała wielka kawa

Gospodarka niewielkiej Gwatemali opiera się głównie na rolnictwie, którego niezwykle ważnym elementem jest kawa – w szczególności wysokiej jakości Arabika. Jej produkcja w skali światowej nie robi specjalnego wrażenia, ale ze względu na właściwości smakowe i aromatyczne tamtejsze Arabiki są jednymi z najbardziej poszukiwanych i pożądanych na świecie. Szczególnie w ostatnich latach gdy zapotrzebowanie na kawy z segmentu speciality bardzo wzrosło – a Antigua specjalizuje się właśnie w takich kawach.

Brazil Yellow Diamon
Opinie
Strona:
1 - 2 z 2 Pokaż:
10
Gosia
Delikatna ale wyrazista, pyszna
Aneta
Kawa przepyszna. Chyba najlepsza jaka piłam.
Dodaj opinię
Ocena *
*
*