Porównaj smaki: (/)
Infolinia: 61 816 69 42 czynna pn-pt: 8-16

El Salvador Red Bourbon 250G Ziarno

DARMOWA DOSTAWA
Cena:
25,90 zł

103,60 zł / kg

Sztuk:
Wysyłamy w 24h
Po sukcesie odmiany Yellow Bourbon, przedstawiamy kolejną kawę z tej „rodziny” – uwodzącą swoją delikatnością Red Bourbon. Pochodzące z Salwadoru ziarna posiadają idealny balans, delikatną kwasowość oraz bogaty bukiet pełen słodkich nut – miodu, karmelu, melasy czy prażonych migdałów. Kawa uprawiana jest na plantacji posiadającej certyfikat Rainforest Alliance.
Profil aromatyczny
Intensywność 3
Kwasowość 2,5
Prosto z Manufaktury
bezpośrednio do Ciebie
Bezpłatna dostawa
od 35 zł
Wysyłamy
w 24h
Map
Klasa ziarna
Red Bourbon
Wysokość upraw
powyżej 1250 m n.p.m.
Metoda obróbki
mokra
Stopień palenia
średnio ciemny (medium-dark)
Rekomendowany sposób parzenia
i
Opis
El Salvador Red Bourbon
      250g

El Salvador Red Bourbon

Uprawiana w Salwadorze kawa Red Bourbon, podobnie jak odmiana Yellow Bourbon, uwodzi swoją zaskakującą delikatnością i naturalną słodyczą. El Salvador posiada charakterystyczne dla wysokiej jakości kaw z Ameryki Środkowej cechy takie jak idealny balans oraz bogaty smak.

El Salvador Red Bourbon
      250g

Jej przytłumiona kwasowość to efekt wilgotnego, oceanicznego powietrza przepływającego nad plantacjami usytuowanymi w dolinach i na wzniesieniach. W bogatym bukiecie ziaren z Salvadoru można odnaleźć nuty karmelu, miodu, melasy, a nawet aromaty kwiatowe i posmak prażonych migdałów. Kawa pochodzi z plantacji posiadającej certyfikat Rainforest Alliance, co oznacza, że jej producent dba o zachowanie równowagi ekologicznej i postępuje zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności, co przekłada się również na wysoką jakość ziaren.

El Salvador Red Bourbon
        250g

La Joya Estate Farm

Salwador to idealne miejsce do uprawy wysokogatunkowych kaw. Położenie kraju, duże masy wilgotnego, oceanicznego powietrza i bogate wulkaniczne gleby sprzyjają dojrzewaniu najlepszych odmian, takich jak Red Bourbon. Większość kawy rośnie w rejonie wulkanu Santa Ana. Oferowane w naszym sklepie ziarna pochodzą z samego serca tej kawowej krainy i uprawiane są w jednym gospodarstwie – La Joya Estate Farm w pobliżu miasta Apaneca..

W La Joya kawowce rosną w pełni harmonii z otaczającym ją środowiskiem naturalnym – drzewa, które znajdują się w ich otoczeniu stanowią integralny element roślinności obszaru. Prace w gospodarstwie odbywają się w zgodzie z zasadami zachowania równowagi ekologicznej i odpowiedzialnością społeczną, dlatego większość czynności przy zbiorze i obróbce wykonywana jest ręcznie – a pozyskiwana w ten sposób kawa charakteryzuje się wysoką jakością.

El Salvador Red Bourbon
        250g

Gospodarstwo La Joya może pochwalić się certyfikatem Rainforest Alliance – organizacji, której misją jest zachowanie równowagi ekologicznej obszarów uprawy, a także zrównoważony rozwój gospodarstw. Oznacza to więc większą dbałość o jakość produkowanej kawy i świadomość odpowiedzialności społecznej producentów oraz osób zajmujących się dystrybucją i handlem kawą.

El Salvador Red Bourbon
        250g
El Salvador Red Bourbon
      250g

Długa tradycja odmiany Bourbon

Kawa w Salwadorze obecna jest od XIX wieku, ale początkowo uprawiana była wyłącznie na potrzeby prywatnych gospodarstw domowych. Dopiero w połowie wieku zaczyna się historia produkcji masowej – wówczas rząd obniżką podatków czy obietnicą zwolnienia ze służby wojskowej zachęca obywateli do jej wzmożonej uprawy. Kawa bardzo szybko staje się produktem eksportowym kraju i zyskuje coraz większe znaczenie dla jego gospodarki. Ten gwałtowny rozkwit zostaje przerwany w 1979 roku przez wojnę domową.

El Salvador Red Bourbon
      250g

Jednym ze skutków tak burzliwej historii Salwadoru jest dziedzictwo w postaci drzewek odmiany Bourbon liczących nawet do 80 lat. W latach 1979-1992, gdy pozostałe kraje inwestowały już w nowe odmiany, uwaga instytucji i osób zajmujących się uprawą kawy w Salwadorze, skupiona była na trwającym konflikcie. Większość krzewów to stare, tradycyjne odmiany, które nie doświadczyły dotkliwej ludzkiej ingerencji, a pochodząca z nich kawa nie zatraciła swojego bogatego smaku na rzecz wydajności. Z tej bogatej tradycji uprawy odmiany Bourbon oraz bukietu kawowego „pielęgnowanego” przez cały XX wiek słynie Salwador.

El Salvador Red Bourbon 250g
Opinie

7 produkt(ów)

Ivi
Wspaniały cudny aromat.Zdecydowanie u mnie na wysokim podium.Uwielbiam kawę i lubię poznawać wszelkie smaki...polecam zdecydowanie osobom ,które szukają wyrazistego,ale i zarazem subtelnego smaku j kawy!
Magda
Pyszna! Lepszej nie znalazłam, ale ciągle próbuje nowych :-)
Gracja
Jak dla mnie kawa idealna. Polecam.
Asia
Dobra ale jak dla mnie zbyt mocno wyczuwalne nuty kwiatowe. Mój mąż jest zachwycony kawą, ja mniej. Na plus mogę zaliczyć, że nie jest kwaśna.
Ewa
Zakochałam się w tej kawie
Sławek
Lepszej od tej kawy nie ma.Polecam.
Andrzej
Jedna z czterech które zamówiłem i okazała się najlepszą .Daję cztery gwiazdki bo na liście jest jeszcze kilka do spróbowania.
Dodaj opinię