Porównaj smaki: (/)
Infolinia: 61 816 69 42 czynna pn-pt: 8-16

Costa Rica SHB 250g

Wybierz rodzaj kawy
Cena:
23,50 zł

94,00 zł / kg

Sztuk:
Wysyłamy w 24h
Costa Rica SHB to kawa o zrównoważonym profilu smakowym – wyraźnym body, orzeźwiającej kwaskowości i delikatnym aromacie, co jest zasługą bogatej wulkanicznej gleby i górskiego klimatu. Niejednego smakosza kawy zachwyci połączenie smaku czekolady i orzechów z nutami owocowymi.
Profil aromatyczny
Intensywność 4
Kwasowość 3,5
Prosto z Manufaktury
bezpośrednio do Ciebie
Bezpłatna dostawa
od 50 zł
Wysyłamy
w 48h
Map
Klasa ziarna
SHB
Wysokość upraw
powyżej 1350 m n.p.m.
Metoda obróbki
mokra
Stopień palenia
średnio ciemny (medium-dark)
Rekomendowany sposób parzenia
i
Opis
Costa Rica SHB

Costa Rica SHB

to kawa o zrównoważonym profilu smakowym – wyraźnym body, orzeźwiającej kwaskowości i delikatnym aromacie. Niejednego smakosza kawy zachwyci z pewnością połączenie smaku czekolady, karmelu i orzechów z nutami brzoskwini.

SHB (Strictly Hard Bean) to skrót, który opisuje najlepsze ziarna kawy uprawianej w Kostaryce na obszarach górskich, powyżej 1350 metra. Bogata wulkaniczna gleba, odpowiednia wysokość i górski klimat to czynniki, które decydują o wysokiej jakości ziaren i ich unikatowym charakterze. Ziarna SHB z powodzeniem mogą być „ambasadorem” regionu, reprezentować najbardziej klasyczny typ kawy z Ameryki Środkowej.

Costa Rica SHB

Kostarykańska Kawa

Swoje wyjątkowe cechy – cytrusową kwaskowość, wyraziste body, ekscytujące kontrasty smakowe – kostarykańska kawa czerpie wprost z natury. Na dużych wysokościach panują doskonałe warunki do uprawy kawowców. Połączenie bogatej w minerały gleby z odpowiednim nawodnieniem sprawia, że drzewka kawowe rozwijają się  bujnie bez żadnych nawozów i pestycydów. Górski klimat ma jeszcze jedną zaletę – chłodne noce spowalniają proces dojrzewania owoców kawowych, a ziarna w tym czasie chłoną to, co najlepsze z gleby i nasycają się owocowymi aromatami.

W Kostaryce kawę zbiera się przeważnie ręcznie. Dzięki mokrej metodzie obróbki, polegającej na wielogodzinnym namaczaniu owoców kawowca w wodzie w celu oddzielenia ziaren od miąższu, intensywna kwasowość ziaren jest „wygładzana”, co przyczynia się do zrównoważenia profilu smakowego, który jest określany jako „szlachetny”. Metodę mokrą stosuje się przeważnie do obróbki najwyższej jakości ręcznie zbieranych Arabik.

Przemysł kawowy w Kostaryce stoi na bardzo wysokim poziomie, a uprawy opierają się przeważnie na odkrytych w połowie XX wieku odmianach Arabiki – takich jak Caturra czy Catuai. Zaawansowanie technologiczne sprawia, że profil smakowy kostarykańskiej kawy jest wolny od jakichkolwiek skaz i defektów – ziarna są dokładnie selekcjonowane, a te wadliwe odsiewane.

Kraj drobnych producentów

Kawa dotarła do Kostaryki z Kuby w ostatnim dziesięcioleciu XVIII wieku. Bardzo szybko okazało się, że bogata wulkaniczna gleba, duże wysokości i podrównikowy klimat tworzą doskonałe warunki naturalne do uprawy tej rośliny. Rząd Kostaryki dostrzegł w kawie ogromny potencjał dla gospodarki kraju – dlatego też farmerzy, którzy zdecydowali się na jej uprawę, otrzymywali za darmo ziemię pod plantacje.

Obecnie Kostaryka jest trzynastym producentem kawy na świecie, wytwarzając około 1,5 miliona worków rocznie (worek to ok. 60 kg). 90 % wyprodukowanej kawy wysyłane jest poza granice, a dochód z jej eksportu stanowi jedną dziesiątą całości eksportu tego kraju.

Co ciekawe za znaczną cześć całkowitej produkcji odpowiadają małe farmy, których rozmiar nie przekracza 5 ha. Większość farm i plantacji usytuowa jest w prowincjach San José, Alajuela, Puntarenas, Heredia oraz Cartago. 

Opinie
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

1-10 z 38

Tomás
Very good coffee, not very acid. No bad after taste. Recommend!
Marzena
Aromatyczna, pachnąca tak, że nie można się jej oprzeć. Moja ulubiona. Smakuje wyśmienicie z odrobiną mleka jak i lekko osłodzona miodem. Jest pyszna
Basia
Niezła. Mocna i aromatyczna.
Daniel
Przerosła moje oczekiwania po prostu super kawunia
Semko
Kocham tę kawę! Cudowny aromat, leciutka kwaskowatość połączona z delikatnością i głębią... Zakochałem się w niej od pierwszego parzenia. Parzę ją w kawiarce.
kasia
świetna kawa, bardzo dobra zarówno w kawiarce jak i bez niej.polecam.
Bogdan
Znakomita.
Oferowane przez Sklep kawy dzielą się na bardzo dobre i znakomite. Starałem się bardzo, jako osoba złośliwa, znaleźć jakąś kawę - porażkę. Poddaję się - poniosłem porażkę.
Każda z nich jest po prostu inna, a ocena jest sprawą bardzo indywidualną, gdyż każdy ma inne oczekiwania wobec kawy. Warto spróbować wszystkich, aby znaleźć tą najlepszą dla siebie. Wielkość opakowania pomaga w dokonaniu castingu kaw. Opisy kaw profesjonalne. Bardzo pomagają w wyborze.
Monika
Delikatna, a jednocześnie wyrazista i aromatyczna.
Mariusz
Doskonała, trochę bardziej wyrazista niż Brazil Mogiana. Po parzeniu w kawiarce w mieszkaniu błyskawicznie rozszedł się jej wyrazisty aromat. P)OLECAM!
Marian
Bardzo dobra
Dodaj opinię