Porównaj smaki: (/)
Infolinia: 61 816 69 42 czynna pn-pt: 8-16

Brazil Santos 1kg ziarno

NOWOŚĆ
Cena:
74,99 zł

74,99 zł / kg

Sztuk:
Wysyłamy w 48h
Jedna z najpopularniejszych brazylijskich kaw, której nazwa pochodzi od największego portu zajmującego się eksportem kawy w Brazylii – Santos w Sao Paulo. To Arabika, która ze względu na swoje klasyczne właściwości znana jest prawdopodobnie każdemu bariście na świecie. Jej bukiet stanowi połączenie słodyczy miodu i melasy z aromatami orzecha laskowego i mlecznej czekolady. Minimalna kwasowość, dobry balans i naturalna słodycz to cechy które czynią ją kawą uniwersalną.
Profil aromatyczny
Intensywność 2,5
Kwasowość 1
Prosto z Manufaktury
bezpośrednio do Ciebie
Bezpłatna dostawa
od 99 zł
Wysyłamy
w 48h
Map
Klasa ziarna
Extra Prime
Wysokość upraw
700-1100 m n.p.m.
Metoda obróbki
natural
Stopień palenia
średni
Rekomendowany sposób parzenia
i
Opis
Brazil Santos

Brazil Santos 1kg

Nazwa Santos oznacza największy w Brazylii port zajmujący się eksportem kawy. Właśnie tutaj większość wyprodukowanych w kraju ziaren kawowych rozpoczyna podróż w najodleglejsze miejsca na świecie. Stąd również wywodzi się nazywa jednej z najpopularniejszych brazylijskich Arabik – Brazil Santos.

Podobnie jak port znajdujący się w Sao Paulo, do którego trafiają ziarna kawowe z całej Brazylii – kawa Santos skupia w sobie najważniejsze cechy kaw z regionu. Minimalna kwasowość, dobry balans i naturalna słodycz to właściwości, które czynią ją uniwersalną. Słodycz miodu i melasy to efekt leżakowania ziaren wraz z miąższem w brazylijskim słońcu – czyli najpopularniejszej metody obróbki owoców kawy w Brazylii. Santos to dobrze wyważona kawa na co dzień – o stabilnym smaku i klasycznym aromacie orzecha laskowego i mlecznej czekolady.

Brazil Santos

Wielki młynek Brazylii

W Brazylii jest wiele regionów specjalizujących się w uprawie kawy, a każdy z nich charakteryzuje się swoim indywidualnym bukietem. Niemal wszystkie kawy spotykają się jednak w porcie Santos, czyli największym porcie kawowym w kraju – skąd wyruszają do najodleglejszych miejsc na świecie. Santos jest więc symbolicznym miejscem, „wielkim młynkiem” do którego trafiają brazylijskie ziarna. To tutaj uniwersalne cechy brazylijskiej kawy, takie jak: dobry balans, czekoladowe aromaty czy charakterystyczna słodycz, znajdują swoje konkretne wcielenie. Kawa taka jak Brazil Santos jest tego najlepszym dowodem i ze względu na swoje właściwości, jak również popularność można ją potraktować jako wizytówkę całej Brazylii.

Brazil Santos
Brazil Santos
Opinie

Ten produkt nie ma jeszcze żadnej opinii. Dodaj pierwszą.

Dodaj opinię