Porównaj smaki: (/)
Infolinia: 61 816 69 42 czynna pn-pt: 8-16

Brazil Red Diamond 250g ziarno

KAWA MIESIĄCA
Cena:

Normalna cena: 27,90 zł

Special Price 23,72 zł

111,60 zł / kg

Sztuk:
Wysyłamy w 48h
Kawa Red Diamond to bardzo wdzięczne połączenie klasycznego harmonijnego profilu smakowego – w którym główną rolę odgrywają orzechowe nuty – z orzeźwiającym aromatem czerwonych owoców. Ich kwaskowy posmak w ciekawy sposób wzbogaca i uszlachetnia brazylijską słodycz. Intrygujący bukiet tej naturalnej Arabiki zwieńczony jest długim, łagodnym finiszem. To jeden z brazylijskich diamentów kawowych, o jakości potwierdzonej przez Special Coffee Association of America.
Profil aromatyczny
Intensywność 2,5
Kwasowość 1,5
Prosto z Manufaktury
bezpośrednio do Ciebie
Bezpłatna dostawa
od 99 zł
Wysyłamy
w 48h
Map
Region
Cerrado Mineiro
Klasa ziarna
Diamond
Wysokość upraw
900-1000 m n.p.m.
Metoda obróbki
natural
Stopień palenia
Średni
Rekomendowany sposób parzenia
i
Opis
Brazil Red Diamond

Brazil Red Diamond

Najlepsze kawy origins nie są dziełem człowieka, lecz efektem pracy samej natury, która dobiera idealne proporcje – intensywności, słodyczy, kwasowości czy poszczególnych aromatów. Doskonałym przykładem tak skomponowanej kawy jest Brazil Red Diamond, której profil smakowo-aromatyczny to harmonijne połączenie słodyczy i kwasowości. Klasycznym dla tego regionu smakom czekolady i masła orzechowego, towarzyszą aromaty czerwonych owoców. Wszystkie te cechy tworzą jedną, kompletną kawę, która zachwyca balansem i celnością doznań. Określenie „Diamond” w nazwie oznacza, że mamy do czynienia z wysokiej jakości Arabiką, która w teście Special Coffee Association of America osiągnęła bardzo dobry wynik na poziomie 82/83 punktów. Brazil Red Diamond to doskonałe dzieło natury i kawa która z pewnością sprosta oczekiwaniom wszystkich miłośników Brazylii.

Diamentowa jakość

Określenie „Diamond” w nazwie oznacza, że mamy do czynienia z wysokiej jakości Arabiką, która w teście Special Coffee Association of America osiągnęła bardzo dobry wynik na poziomie 82/83 punktów. Brazil Red Diamond to doskonałe dzieło natury i kawa, która z pewnością sprosta oczekiwaniom wszystkich miłośników Brazylii.

Brazil Red Diamond

Sekret słodyczy – Cerrado Mineiro

Kawa pochodzi z północno wschodniej części regionu Cerrado Mineiro, który posiada wyjątkowo sprzyjające warunki do uprawy wysokiej jakości Arabik. Tamtejsze gleby są wyjątkowo bogate, a wzniesienia górskie tak ukształtowane, że kawowce mają ograniczony dostęp do słońca, dzięki czemu ich owoce dojrzewają wolniej. W ten sposób napar kawy osiąga swój dobrze zbalansowany profil, z którego słynie. Łagodny klimat i odpowiednia ilość opadów to czynniki, które sprawiają, że smak Arabik jest taki delikatny i pełen słodyczy. Region Cerrado Mineiro to również miejsce, gdzie występuje duża ilość małych farm, które pozostają w tej samej rodzinie od wieków. W takim miejscu uprawiane są najwyższej jakości kawy, takie jak Brazil Red Diamond, które w testach jakości SCAA osiągają najlepsze wyniki.

Brazil Red Diamond
Opinie

Ten produkt nie ma jeszcze żadnej opinii. Dodaj pierwszą.

Dodaj opinię