Porównaj smaki: (/)
Infolinia: 61 816 69 42 czynna pn-pt: 8-16

Brazil Minima 250g ziarno

EDYCJA LIMITOWANA
Cena:
24,90 zł

99,60 zł / kg

Sztuk:
Wysyłamy w 24h
Wyjątkowe, drobne ziarna pozyskiwane wyłącznie z owoców dojrzewających na młodych krzewach kawowych oraz na szczytach gałęzi drzewka kawowego. Kawa posiadająca nieograniczony dostęp do brazylijskiego słońca imponuje swoim klarownym, esencjonalnym smakiem oraz intensywną słodyczą. Minima to bogaty bukiet aromatów miodowego melona, orzechów, a także mlecznej czekolady. Szlachetny minimalizm dedykowany osobom rozmiłowanym w kawach z Brazylii.
Profil aromatyczny
Intensywność 3
Kwasowość 0,5
Prosto z Manufaktury
bezpośrednio do Ciebie
Bezpłatna dostawa
od 50 zł
Wysyłamy
w 24h
Map
Klasa ziarna
Minima
Wysokość upraw
800-1300 m n.p.m.
Metoda obróbki
sucha
Stopień palenia
średni (medium)
Rekomendowany sposób parzenia
i
Opis
Brazil Minima

Brazil Minima to wyjątkowa kawa pozyskiwana z młodych krzewów kawowca, a także ze szczytów gałęzi drzewka kawowego. Owoce tej odmiany mają więc nieograniczony dostęp do słońca i powietrza, co sprawia że kawa jest silnie związane z miejscem pochodzenia oraz środowiskiem naturalnym plantacji. Dzięki temu jej drobne ziarna (stąd nazwa „minima”) posiadają bogaty, esencjonalny smak, w którym dominują nuty miodowego melona, orzechów, a także mlecznej czekolady. Kawa zachwyca swoją niską kwasowością oraz intensywną słodyczą, która jest charakterystyczna dla Brazylii oraz największego regionu upraw na świecie – Minas Gerais. Ten szlachetny minimalizm dedykowany jest wszystkim, którzy uwielbiają kawy o „klasycznym” smaku, posiadające silne znamię miejsca, w którym dojrzewają.

Brazil Minima

Minima – niewielkie ziarna pełne słodyczy

Wielkość ziarna kawowego ma wpływ na charakter naparu. Mówi się, że im większe są ziarna, tym smak kawy jest pełniejszy i lepszy. Jednak Minima stanowią wyjątek od tej reguły – prawdziwą zaletą tej kawy są drobne ziarna charakteryzujące się esencjonalnym smakiem, który zachwyca głęboką słodyczą oraz niską kwasowością.

Brazil Minima

Ta specjalna odmiana pozyskiwana jest z niewielkich „wiśni”, które rosną wyłącznie na młodych krzewach kawowych oraz na szczytach gałęzi drzewka kawowego. Dzięki temu, że owoce nie są szczelnie zamknięte wewnątrz kiści – kawa ma lepszy dostęp do powietrza oraz słońca, tym samym posiada lepsze warunki dojrzewania. Wewnątrz owoców, z których pozyskiwana jest Minima znajduje się przeważnie jedno ziarno – często zdarza się, że to właśnie perłowe peaberry, które posiada mocno skoncentrowany smak. Minima jest więc jedną z tych kaw, których profil aromatyczny jest bardzo silnie związany z warunkami, w których rośnie. Jej wysoka słodycz i intensywność to zasługa brazylijskiego słońca.

Brazil Minima

Minas Gerais – kawowe miejsce na ziemi

Unikalne ziarna odmiany Minima, które oferuje MK Cafe Fresh pochodzą z największego regionu kawowego w Brazylii – a także na całym świecie – czyli Minas Gerais. Dzięki dużym wysokościom, idealnym warunkom atmosferycznym oraz bogatym glebom – na obszarze tym nieprzerwanie od ponad stu lat uprawia się kawowce.

Guatemala SHB Isabel

Region ten słynie z dużego bogactwa naturalnego, znakomitej wody mineralnej i przede wszystkim kawy, która stanowi niemal połowę produkcji całego kraju. To oznacza, że samo Minas Gerais dostarcza więcej kawowych ziaren niż cała Kolumbia, która jest trzecia pod względem produkcji w światowym rankingu. Brasil Minima uprawiana jest na plantacjach usytuowanych na wysokościach pomiędzy 800 a 1300 m, dzięki czemu kawa korzysta z najlepszych warunków, które oferuje region i może poszczycić się naprawdę wysoką jakością.

Opinie

Ten produkt nie ma jeszcze żadnej opinii. Dodaj pierwszą.

Dodaj opinię