0

Brazil Cemorrado Honey 1kg ZIARNO

PLN 89.99
PLN 71.99
PLN 71.99 / kg
Wysyłamy w 48h
Kawa stanowi połączenie cech wielu odmian brazylijskiej Arabiki, których dominującą właściwością jest miodowy bukiet z domieszką orzechowych i czekoladowych nut. Jej profil smakowy zawiera również takie aromaty jak: karmel, prażone migdały czy mleczna czekolada. To kompozycja o pełnym body oraz wyrazistym smaku. Esencja brazylijskiej słodyczy.
Intensywność
2.5
Kwasowość
1.0
Region
Mogiana, Cerrado
Wysokość upraw
900-1200 m n.p.m.
Metoda obróbki
Pulped natural
Stopień palenia
średni (medium)
Rekomendowany sposób parzenia
i
Opis
Ethiopia Heirloom

Brazil Cemorrado Honey 1 kg

Cemorrado to kompozycja wybranych ziaren z regionów Mogiana oraz Cerrado tworzących jeden spójny bukiet smaków. W efekcie pracy i pomysłowości znawców brazylijskiej kawy powstały mieszanki stanowiące esencję poszczególnych właściwości smakowych. Jedną z nich jest Brazil Cemorrado Honey – połączenie cech wielu odmian kawy, których dominującą właściwością jest intensywny miodowy bukiet. Kompozycja charakteryzuje się pełnym body, wyrazistym smakiem, w którym dominują miodowe, czekoladowe oraz orzechowe nuty. To synonim naturalnej brazylijskiej słodyczy, którą docenią wszyscy amatorzy kaw z tego regionu.

Ethiopia Heirloom

Esencja smaku

Nazwa Cemorrado została stworzona z połączenia nazw dwóch brazylijskich regionów kawowych – Cerrado oraz Mogiana – z których pochodzą najlepsze Arabiki. Wspólną cechą tych regionów jest umiarkowany klimat, który przyczynia się do utrzymania regularnych temperatur w ciągu całego roku – idealnych do upraw kawowca. Cerrado to również unikalny w skali światowej region przyrodniczy wyróżniający się niezwykłym bogactwem naturalnym. To właśnie z odmian uprawianych na tak wyjątkowych obszarach i zróżnicowanych glebach eksperci stworzyli unikatowe blendy będące esencją najbardziej charakterystycznych smaków Brazylii. Cemorrado to spełnienie marzeń wszystkich tych, którzy od zawsze pragnęli „miodowość” albo „rześkość” różnych kaw poczuć w jednej mieszance, sprawdzić, jak smakuje istota brazylijskiej słodyczy czy owocowa elegancja w brazylijskim wydaniu.

Opinie

Brak opinii

Dodaj opinię
Ocena *
*
*