Porównaj smaki: (/)
Infolinia: 61 816 69 42 czynna pn-pt: 8-16

Brazil Blue Diamond 250g ziarno

NOWOŚĆ
Cena:
26,90 zł

107,60 zł / kg

Sztuk:
Wysyłamy w 24h
Ten brazylijski diament to idealny przykład harmonii smaków i aromatów, którą stworzyła sama natura. Brazil Blue Diamond stanowi połączenie typowej brazylijskiej słodyczy czekolady i orzechów z orzeźwiającymi nutami owoców cytrusowych i mango. Doskonały balans czyni tę Arabikę wyjątkowo atrakcyjną propozycją dla miłośników kaw z tego regionu.
Intensywność 2,5
Kwasowość 2
Prosto z Manufaktury
bezpośrednio do Ciebie
Bezpłatna dostawa
od 50 zł
Wysyłamy
w 48h
Map
Region
Sul de Minas
Wysokość upraw
850-1100 m n.p.m.
Metoda obróbki
natural
Stopień palenia
Średni
Rekomendowany sposób parzenia
i
Opis
Brazil Yellow Bourbon

BRAZIL BLUE DIAMOND

Najlepsze kawy origins nie są dziełem człowieka, lecz efektem pracy samej natury, która dobiera idealne proporcje – intensywności, słodyczy, kwasowości czy poszczególnych aromatów. Doskonałym przykładem tak skomponowanej kawy jest Brazil Blue Diamond, której profil smakowo-aromatyczny to harmonijne połączenie słodyczy i kwasowości. Klasycznym dla tego regionu smakom czekolady i masła orzechowego, towarzyszą aromaty owoców cytrusowych i wyczuwalny posmak mango. Wszystkie te cechy tworzą jedną, kompletną kawę, która zachwyca balansem i celnością doznań.

DIAMENTOWA JAKOŚĆ

Określenie „Diamond” w nazwie oznacza, że mamy do czynienia z wysokiej jakości Arabiką, która w teście Special Coffee Association of America osiągnęła bardzo dobry wynik na poziomie 82/83 punktów. Brazil Blue Diamond to doskonałe dzieło natury i kawa która z pewnością sprosta oczekiwaniom wszystkich miłośników Brazylii.

Brazil Yellow Bourbon

Sekret słodyczy – Sul de Minas

Kawa pochodzi z regionu Sul de Minas, który posiada wyjątkowo sprzyjające warunki do uprawy wysokiej jakości Arabik. Tamtejsze gleby są wyjątkowo bogate, a wzniesienia górskie tak ukształtowane, że kawowce mają ograniczony dostęp do słońca, dzięki czemu ich owoce dojrzewają wolniej. W ten sposób napar kawy osiąga swój dobrze zbalansowany profil, z którego słynie. Łagodny klimat i odpowiednia ilość opadów to czynniki, które sprawiają, że smak Arabik jest taki delikatny i pełen słodyczy. Region Sul de Minas to również miejsce, gdzie występuje duża ilość małych farm, które pozostają w tej samej rodzinie od wieków. W takim miejscu uprawiane są najwyższej jakości kawy, takie jak Brazil Blue Diamond, które w testach jakości SCAA osiągają najlepsze wyniki

Brazil Yellow Bourbon
Opinie

1 produkt(ów)

Karolina
Obłędnie kremowa, gęsta konsystencja. Dominuje czekolada, gdzieś w tle orzechy, w pierwszej nucie zapachowej bardzo delikatne kwiaty i owoce. Minusem jest zbyt intensywna goryczka w posmaku. Jednak stosunek ceny do jakości - pozytywny.
Dodaj opinię