0

Urządzenia do parzenia

Filtrowanie
Sortowanie

Urządzenia do parzenia kawy

Domowa kawa niczym w najlepszej kawiarni? To możliwe dzięki bogactwu oferowanych przez nas urządzeń do parzenia kawy. Znajdziesz tu akcesoria, które pozwolą Ci przygotować kawę na wiele sposobów. Które z nich wybierzesz?

Prosty sposób na parzenie kawy? Wybierz jedno z dostępnych u nas urządzeń typu French press.

To dobrze znany i łatwy w obsłudze przyrząd do parzenia kawy, na który składa się cylinder oraz wchodzący do jego środka tłok zakończony sitkiem. Aby zaparzyć pyszną kawę za pomocą zaparzacza tłokowego (inna nazwa French Pressu), potrzebujesz wody, młynka do kawy, przyda się też waga, jako że bardzo ważne są tu proporcje. Standard to 60 g kawy na 1 litr wody. W naszym sklepie oferujemy wysokiej klasy urządzenia French press włoskiej firmy Bialetti.

Dla początkujących, dla eksperymentatorów, dla podróżujących i zabieganych… mamy Aeropress. To oryginalny i jednocześnie bardzo łatwy w obsłudze zaparzacz tłokowy. Poręczne urządzenie łączy w sobie zalety French pressu, ekspresu przelewowego oraz ekspresu tradycyjnego. Możesz dzięki niemu poeksperymentować ze swoją codzienną kawą. Aeropress pozwala na zaparzenie kawy o różnej mocy, intensywności i smaku dzięki możliwości regulowania temperatury wody, czasu parzenia czy grubości mielenia ziaren. Parzenie trwa kilka minut, a produktem finalnym jest 250 ml kawy. Aeropress jest lekki, niewielki i wytrzymały.

Jeśli jesteś nie tylko kawoszem, ale i miłośnikiem ciekawego designu, polecamy Chemex Classic Coffee Maker. To klasyczne urządzenie do parzenia kawy zostało wynalezione w 1941 roku przez chemika, Petera Schlumbohma. Unikalny projekt powstał na bazie doświadczeń uczonego. Zaparzacz ma formę jednoczęściowego naczynia w kształcie klepsydry, wykonanego z wysokiej klasy żaroodpornego szkła. Za uchwyt służy charakterystyczny drewniany kołnierz przewiązany rzemieniem. Szkło zaparzacza nie absorbuje zapachów – nie wpływa więc na smak kawy. Przy jego pomocy zaparzysz kawę w kilka minut – potrzebujesz tylko świeżo zmielonych ziaren i papierowych filtrów, które również dostępne są w naszym sklepie.

Filtry będą Ci potrzebne również wtedy, gdy zdecydujesz się na parzenie kawy przy pomocy drippera. Dripper to bardzo prosty sposób na zaparzenie jednorazowo od 300 do 500 ml kawy. Należy postawić go na kubku lub naczyniu, z którego będziesz rozlewać kawę. Do środka włóż filtr, nasyp odpowiednią ilość zmielonej kawy i zalej wodą. Dripper został tak zaprojektowany (stożkowaty kształt, żłobkowane wnętrze), aby umożliwić jak najlepszy przepływ wody. W naszym sklepie do wyboru masz dripper plastikowy – to wersja tańsza, którą możesz bezpiecznie zabrać np. w podróż – oraz elegancki dripper ceramiczny.

Włoskie espresso? Polecamy kawiarkę marki Bialetti. Urządzenie ma opływowy kształt, jest gustownie wykonane i funkcjonalne. Może być używane zarówno na palnikach gazowych, jak i elektrycznych, a także na płytach indukcyjnych.

Do zaparzania kawy metodami drip, French press czy Aeropress przyda się funkcjonalny czajniczek lub dzbanek do gotowania wody. Dzbanek Hario Buono Kettle ma pojemność 1 litra, a jego charakterystycznym elementem jest wąska niczym w naczyniach arabskich szyjka. Tutaj została ona umieszczona w dolnej części czajniczka. Umożliwia precyzyjne dozowanie wody – możesz kontrolować tempo nalewania oraz kierunek strumienia. Hario Buono Kettle może być używany na wszystkich rodzajach płyt grzewczych.

Jeśli jesteś wielbicielem cappuccino, Twoją uwagę przykują nasze spieniacze do mleka, natomiast jeśli masz duszę nie tylko kawosza, ale i naukowca… z czystym sumieniem polecamy zestaw Hario Syphon Technica. Syfon do parzenia kawy działa w oparciu o proste prawa fizyki, a wyjątkowy design całego zestawu przeniesie Cię do pracowni naukowej, gdzie pyszną kawę przelejesz do filiżanek prosto z pękatej kolby!