Porównaj smaki: (/)
Infolinia: 61 816 69 42 czynna pn-pt: 8-16

Mexico Maragogype 250g Ziarno

EDYCJA LIMITOWANA
Cena:
34,90 zł

139,60 zł / kg

Sztuk:
Wysyłamy w 24h
Imponującej wielkości ziarna Mexico Maragogype posiadają idealnie pełny, aksamitny smak, dużą łagodność i wysoką słodycz kojarzącą się ze smakiem miodu i wanilii. Jest to kawa dedykowana osobom, które stawiają wysokie wymagania swojej porannej filiżance tego napoju. Idealna do french pressa – a dodatek mleka podkreśli jej naturalną słodycz.
Profil aromatyczny
Intensywność 4
Kwasowość 1,5
Prosto z Manufaktury
bezpośrednio do Ciebie
Bezpłatna dostawa
od 35 zł
Wysyłamy
w 24h
Map
Klasa ziarna
Maragogype
Wysokość upraw
800 - 1100 m n.p.m.
Metoda obróbki
Washed, Sun-Dried
Stopień palenia
średnio ciemny (medium-dark)
Rekomendowany sposób parzenia
i
Opis
Mexico Maragogype

Pośród wszystkich odmian Arabiki jest jedna, której ziarna odznaczają się naprawdę imponującymi rozmiarami. To Maragogype, zwana również Elephant Coffee Beans, która jest nawet dwukrotnie większa od pozostałych. Jej „słoniowe ziarna” posiadają idealnie pełny, aksamitny smak i charakteryzują się niepowtarzalną łagodnością. Jej słodycz przywodzi na myśl smak wanilii oraz miodu, a w bogatym bukiecie aromatów można wyczuć ciekawe nuty wytrawnego Brendy i długo dojrzewającego wina. Mexico Maragogype to kawa idealna do parzenia we french pressie, a odrobina mleka podkreśli jej naturalną słodycz. Polecana osobom, które stawiają wysokie wymagania swojej codziennej filiżance kawy.

Mexico Maragogype

Odmiana Maragogype

Maragogype to naturalna, spontaniczna mutacja odmiany Typica, która jest najstarszą z Arabik. Odkryta została w latach siedemdziesiątych XIX wieku w Brazylii w okolicach miasta Maragogipe (region Bahia). Wśród innych odmian kawowców wyróżniają ją duże liście i przede wszystkim duże owoce, od których pochodzi jej druga nazwa – Elephant Coffee Beans. Jej ziarna są nawet dwukrotnie większe od innych Arabik i zawierają bogaty wachlarz aromatów, które przy odpowiednim prażeniu tworzą złożony bukiet smaków w filiżance.

Pomimo tych wyjątkowych właściwości Maragogype nie jest uprawiana na dużą skalę. Powodem jest stosunkowo mała wydajność krzewów przy dużych nakładach pracy plantatora i wymaganiach rośliny odnośnie gleby. Krzewy Maragogype dobrze adaptują się już na wysokości 700 m n.p.m., jednak te najlepsze, które mają tak pożądane jakości jak pełny smak i bogaty aromat, rosną jeszcze wyżej. W Meksyku największym regionem produkującym ziarna tej odmiany jest Chaipas.

Mexico Maragogype

Prażenie dużych ziaren Maragogype wymaga dużego doświadczenia i umiejętności. Proces palenia przebiega powoli, w stosunkowo niskich temperaturach, dzięki czemu kawa osiąga tak głęboki, łagodny i aksamitny smak. Długie palenie redukuje kwasowość ziaren i uwydatnia ich naturalną słodycz oraz „żywy”, pobudzający aromat. Tylko dobre palarnie, takie jak MK Cafe Fresh, posiadają doświadczenie oraz niezbędne zaplecze technologiczne, które pozwala wypalać Mexico Maragogype.

Mexico Maragogype

Kawa z Meksyku

Kawa jest jednym z produktów, który przynosi gospodarce Meksyku największy dochód i stanowi źródło utrzymania wielu drobnych rolników. Meksykańskie ziarna są szczególnie popularne w Stanach Zjednoczonych, co spowodowane jest bliskością geograficzną i ich łatwą dostępnością.

Mexico Maragogype

Meksyk to również największy producent kawy organicznej, którego udział w światowym rynku wynosi nawet 60 %. Warunki jej uprawy przypominają środowisko naturalne, w którym krzewy kawowe rosną dziko w towarzystwie drzew i innych roślin. Do produkcji kawy organicznej nie wykorzystuje się skomplikowanej technologii ani sztucznych nawozów. Uprawiana jest głównie przez drobnych rolników, szczególnie w regionach Chiapas i Oaxaca, w których żyje największa ilość ludności rdzennej.

Mexico Maragogype
Opinie
Strona:
  1. 1
  2. 2

1-10 z 14

Anita
Dla mnie trochę za mało intensywna, zbyt łagodna. Ziarna piękne i wielkie.
Danuta
Mam wrazenie ze jest lekki dodatek czekolady jest przyjemna w piciu
Katarzyna
Bardzo dobrze zbalansowana, nie kwaśna, aromatyczna, mocna. Mleko pięknie podkręca smak.
Małgosia
Super, doskonała. Dla mnie ideał kawki. Od pierwszego do ostatniego łyka o każdej porze dnia :-)
Małgosia
Super, doskonała. Dla mnie ideał kawki. Od pierwszego do ostatniego łyka o każdej porze dnia :-)
Piotr
Dobra kawka, nawet parzona ciśnieniowo :)
33gero33
bardzo dobra kawa
Halina
Niezła, ale troszkę za mało wyrazista.
Lusy
Ogólnie smaczna i pachnąca, ziarna pokaźne, brak kwasowości, delikatna. Jak dla mnie za mało intensywna, bez nuty goryczki i aksamitnej kremowości. Taka troszkę bez wyrazu.
Może nie powinna być parzona ciśnieniowo.
zbigniew
dla mnie bomba
Dodaj opinię