Porównaj smaki: (/)
Infolinia: 61 816 69 42 czynna pn-pt: 8-16

Brazil Peaberry 250g Ziarno

EDYCJA LIMITOWANA
Cena:
24,90 zł

99,60 zł / kg

Sztuk:
Wysyłamy w 24h
Ziarna arabiki peaberry są pełniejsze w smaku i posiadają więcej słodyczy niż tradycyjna kawa. Ich wyjątkowy, perłowy kształt to zasługa naturalnej zmiany w owocu, dzięki której zamiast dwóch, bliźniaczych ziarenek, dojrzewa jedno okrągłe. Koncentruje ono w sobie całe bogactwo aromatów – od orzechów i karmelu aż po aromat suszonych moreli i posmak miodowego melona. Sprawdź, jak smakują Perły Brazylii!
Profil aromatyczny
Intensywność 3
Kwasowość 0,5
Prosto z Manufaktury
bezpośrednio do Ciebie
Bezpłatna dostawa
od 35 zł
Wysyłamy
w 24h
Map
Region
Carmo de Minas
Klasa ziarna
Peaberry
Wysokość upraw
950 - 1200 m n.p.m.
Metoda obróbki
Pulped natural
Stopień palenia
średni
Rekomendowany sposób parzenia
i
Opis
Brazil Peaberry 250g

Rosnące na wierzchołkach gałęzi drzewka kawowego owoce peaberry są wyjątkowe pod względem zawartości – zawierają nie dwa, a jedno, okrągłe ziarenko kawowe. Zdaniem mistrzów prażenia to ziarenko skupia w sobie całe bogactwo smaku i aromatu skoncentrowane przeważnie w dwóch ziarnach. Potwierdza to Brazil Peaberry, która jest pełniejsza i posiada więcej słodyczy niż zwykła kawa. W tych perłowych ziarnach klasyczna delikatność i aksamitność brazylijskiej kawy łączy się z bogatą kompozycją nut orzechów, karmelu oraz suszonych moreli i melona. To gratka dla wszystkich amatorów łagodnych brazylijskich kaw cechujących się niską kwasowością.

Odmiana Peaberry

Ziarna peaberry są stosunkowo rzadkie i stanowią nie więcej niż 5 % zbiorów z danej plantacji – przeważnie rosną na szczytach gałązek młodych krzewów kawowych. Powstają w wyniku naturalnej, niewielkiej mutacji, która zachodzi we wstępnej fazie dojrzewania owocu. Jej efektem jest wykształcenie się wyłącznie jednego, okrągłego ziarna – w miejsce dwóch ziaren, zwykle zwróconych do siebie płaską stroną. Perłowe ziarno peaberry jest nieco mniejsze niż „płaskie”, bardziej regularne i bardziej skondensowane.

Brazil Peaberry 250g

Niektórzy mistrzowie prażenia są zdania, że jedno okrągłe ziarenko zawiera całe bogactwo smaku, które klasycznie znajduje się w dwóch zwykłych ziarnach. Pewne natomiast jest to, że kawa z perłowych ziaren jest pełniejsza, bardziej wyrazista i posiada więcej słodyczy. Jej napar charakteryzuje się mniejszą gęstością, ale posiada bardziej złożony bukiet aromatów niż kawa przygotowana z normalnych ziaren. Dużą zaletą ziaren peaberry jest możliwość ich równomiernego wypalania, dzięki czemu mistrzowie prażenia są w stanie z dużą precyzją otrzymać pożądany profil smakowy kawy.

Brazil Peaberry 250g

Fazenda Isidro Pereira

Oferowana przez markę MK Cafe Fresh kawa Brazil Peaberry pochodzi z jednej plantacji, położonej na wysokości 950 – 1200 m n.p.m. w okolicach miasta Carmo de Minas w Brazylii. Plantacja od początku swojego istnienia zarządzana jest przez jedną rodzinę. Obecny właściciel Luiz Paulo wdraża nowe metody obrabiania owoców kawy i stawia na wysokogatunkowe odmiany, które są bardziej wymagające w uprawie, takie jak Yellow Catuai, Yellow Catucai, Acaia czy Yellow Bourbon. Bardzo istotną kwestią jest polityka jakości, która funkcjonuje na wszystkich etapach produkcji i przez pracowników plantacji realizowana jest z niezwykłą sumiennością.

Brazil Peaberry 250g

Nazwa peaberry wywodzi się z języka angielskiego i odnosi się do ziaren kawy, które swoim kształtem przypominają groch, czyli do „ziaren groszkowych”. W terminologii polskiej ziarna te nazywane są również „perłowymi”, co ze względu na ich kształt oraz szlachetność lepiej odpowiada ich właściwościom.

Brazil Peaberry 250g
Opinie

8 produkt(ów)

Piotr
Ze wszystkich Brazil dla mnie nr 1, znakomita, delikatna po prostu pyszna
Andrzej
Delikatna i łagodna może nawet za łagodna
Katarzyna
Wspaniała kawa, aromatyczna, cudownie pachnąca, słodka - według mnie najlepsza.
Lusy
Cudownie aromatyczna, bardzo kremowa - aksamitna "w dotyku", słodka bez słodzenia, delikatna, nie kwaśna i z minimalną goryczką. Idealna na późno-popołudniowe latte .
TOMEK
SUPER BARDZO SUPER KAWA
Katarzyna
Przepyszna, aromatyczna, pełny smak, idealnie zbalansowana, nie kwaśna, orzechowa ... perełka
Tomek
Delikates =)
Hanka & Wojtek
... prawdziwe perełki z Brazylii :-)
Dodaj opinię